semifinále play-off   18.3.2013 - 17.30
HC Tábor
VPVVV
Rozhodčí: Kostourek, Petružálek - Koskuba, Šulo, tresty: 14:13
Mimořádné tresty: Soukup (SOK) 10 + trest ve hře + 5+ do konce utkání, Štrach (SOK) 5 + do konce utkání, Kuncl (SOK) 5+do konce utkání, Hartman (SOK) 5+do konce utkání - Hájek (TÁB) 5+do konce utkání, Heršálek (TÁB) do konce utkání, Hlaveš (TÁB) 5 + do konce utkání

Havran, Heršálek, Hlaveš, Černý, Kanov

Mrkvička, Kellner, Matušík, Šulcík, Hájek, Kratochvíl, Seidl, Kolomý, Pechánek, Trieb, Zayml

Tomáš Matušík

mistrovké utkání - pondělí 18.03.2013 - playoff, semifinále - 4.zápas

S o k o l o v - Semifinálová série se vrátila do Sokolova a 4. zápas této série byl již posledním soubojem Sokolova a Tábora. Baník prohrál doma s Jihočechy 2:6 a sezona pro něj končí. Naopak Husité postupují do finále, kde se utkají s Řisuty. Baníku tak v sezoně 2012/2013 patří konečné 4. místo.

Velmi solidně zaplněný stadion se dočkal netradičního nástupu domácích hráčů. Malí hokejisté Baníku doprovázeli na led své starší kolegy a společně projeli mezi kužely, které chrlily oheň. Následně se musela trochu upravit ledová plocha, zápas začal a to poměrně svižně.

Hned po půlminutě se do sólového nájezdu dostal Dobřemysl, ale Klestil se štěstím pokus domácího útočníka chytil. V 5. minutě padl první gól utkání. Hosté z první vážnější akce udeřili. Radek Zayml měl dostatek času na střelu a poslal hosty do vedení – 0:1. Vedoucí gól Tábor uklidnil a Jihočeši se nikam nehnali. Navíc v 10. minutě přidali hosté druhý gól. Jakub Matušík po přejetí modré čáry vypálil přes chumel clonících hráčů a puk skončil v síti – 0:2. Ihned vzápětí se dočkal i Baník. Po buly se kotouč dostal k Dobřemyslovi, který byl faulován a rozhodčí se chystal vylučovat. V signalizované výhodě ale domácí kapitán chytře objel bránu a vybídl ke skórování Jana Soukupa, který se nemýlil – 1:2. A do konce první třetiny mohlo přijít i vyrovnání, když po pěkné kombinační akci prvního útoku zakončoval před bránou Boušek, ale pokus jen těsně minul bránu. Do šaten si tak hosté odnášeli těsné vedení 1:2.

Úvod druhé třetiny byl rozkouskovaný častým přerušením. Ve 26. minutě po delší době putoval hráč na trestnou lavici. Byl jím Kuncl, který obdržel poměrně přísně dvě minuty. A Tábor trestal bleskově. Hosté si v přesilové hře natáhli všechny bránící hráče na pravou stranu, následně přišla přihrávka napříč pásmem a Vojtěch Mrkvička z první pálil do odkryté brány – 1:3. Baník tak musel dohánět dvoubrankové manko. To mohlo být ještě vyšší, ale Nechvátal ve 30. minutě vychytal osamoceného hráče hostí. Velkou šanci na zkorigování měl ve 33. minutě domácí Štrach. V přesilové hře nejprve domácí obránce pálil do gólmana a vzápětí dorážka minula odkrytou bránu. Ve 40. minutě zatlačil Baník táborské před vlastní bránu, přišly tři šance domácích, ale nakonec se hosté dostali k protiútoku a vstřelili 14 vteřin před koncem třetiny čtvrtý gól. Vojtěch Mrkvička se zkušeně dostal přes bránícího hráče a překonal Nechvátala – 1:4. Baník tak před třetí třetinou čekal nelehký úkol v podobě stažení tříbrankové ztráty.

Rozdíl ve skóre se navíc ve 42. minutě navýšil. Střelu Seidla Nechvátal ještěvyrazil, ale na dorážku Jakuba Matušíka byl sokolovský gólman krátký – 1:5. A sokolovské naděje se pomalu rozplývaly. Naopak přibývaly trestné minuty na straně domácích. A právě v přesilové hře přidali hosté další gól. Před Nechvátalem zůstala osamocena dvojice táborských hráčů a Tomáš Černý z dorážky skóroval 1:6. Na konci 46. minuty vstřelil gól i Baník. Miroslav Kuncl dostal nahrávku přímo proti holi a málem protrhl síť. Gól ale nakonec neplatil, neboť Kuncl měl v té době sedět na trestné lavici za předchozí potyčku. Sokolovský obránce si však nechal ošetřit zraněnou ruku, na trestnou lavici šel Novák a Kuncl naskočil ze střídačky na led o něco dříve, než mu mělo skončit vyloučení. Druhého gólu se Baník ale přeci jen dočkal. V přesilové hře 5 na 3 vypálil od modré Dobřemysl a Jan Zmeškal před bránou tečoval puk za záda jinak výborně chytajícího Klestila – 2:6. Baník se i nadále snažil a chtěl diváky ještě potěšit nějakým gólem. V přesilové hře v rozmezí 54. - 55. minuty si domácí hráči vypracovali několik šancí, ale Klestil čaroval a pomohlo mu také štěstí. To stálo i na straně Sokolova v 57. minutě, kdy střela hostí skončila na tyči. To již stadionem znělo bouřlivé skandování domácích fanoušků, kteří tak chtěli poděkovat domácím hráčům za pěknou sezonu.

A diváci si ještě přišli na své. V čase 58:13 se do sebe pustili Dobřemysl a Heršálek, následně došlo i k další strkanici, do které zasáhl hlavní rozhodčí, který nekompromisně poslal domácího Soukupa do šaten. To však nebylo bez následků. Odchod sokolovského útočníka doprovázeli komentáře táborské střídačky. To si domácí útočník nechtěl nechat líbit a vyzýval táborské hráče na bitku. K té nakonec nedošlo, neboť Soukupa odtáhnul z ledu Jakubal. Při odchodu do šaten však došlo k další výměně názorů, což už si domácí hráč nenechal líbit a chtěl si vyřídit účty. Strhla se tak na táborské střídačce neskutečná hromadná bitka a vzduchem začaly létat nejen pěsti, ale také údery táborských hokejek. Nakonec se situaci podařilo uklidnit a rozhodčím začalo počítání trestů. Sokolovské publikum již ale bylo ve varu a bouřlivý aplaus doprovázel sokolovské hokejisty až do konce zápasu.

Po něm již došlo k podávání rukou, do něhož se sportovně zapojili i hráči, kteří byli aktéry bitky, a na ledě se začaly probíhat děkovačky obou týmu. Hosté již poté byli dávno v šatně, ale sokolovští hokejisté neopouštěli ledovou plochu a loučili se s domácím publikem. Ovace nebrali konce a všichni si tak konec sezony náležitě užili.

Baníku sezona končí, tým se umístil v konečném pořadí na 4. místě. Tábor naopak postupuje do finále, za což je soupeři třeba pogratulovat.

Hokejisté se však se svými fandy neviděli naposled. V pátek 22.3. od 18.00 hodin proběhne rozlučkové exhibiční utkání, ve kterém proti sobě nastoupí hráči A-týmu proti bývalým hráčům Baníku. Vstup na toto utkání je zdarma. Přijďte se rozloučit se sokolovskými hokejisty a poděkovat jim za pěknou sezonu.