Zika, Oliverius, Vávra, Pořický, Růžek, Racek, Drnec, Baránek, Kopas, Řídel, Šetka

Chládek

Kurfürst Rostislav, Diblík Miroslav

mistrovké utkání - středa 06.03.2013 - playoff, čtvrtfinále - 3.zápas

D ě č í n - Další zápas druholigového čtvrtfinále zavedl sokolovské hokejisty na led Děčína. Baníku se tentokrát zvítězit nepodařilo, hosté prohráli 2:5 a série se tak vrací do Sokolova.

Nástup hráčů byl efektní. Konal se za tmy a přítomnosti prskavek v rukou domácích fans. Na pohled věc sice pěkná, ale pro plíce hráčů nepříliš vhodná záležitost. A i to možná bylo příčinou toho, že úvod měl menší tempo než předchozí dvě utkání. Baník však byl v začátku o něco aktivnější a domácí Petrásek musel zasahovat proti několika jedovatým střelám. Ale nenudil se ani Nechvátal. V 7. minutě ujeli domácí Beránek s Drncem, Tomáš Jakubal však skvělým obranným zákrokem akci Děčína překazil. Na konci 13. minuty již byli domácí úspěšní. Kolem mantinelu se prohnal Drnec až za bránu, odkud našel nehlídaného Jana Kaltenböcka, který prostřelil Nechvátala – 1:0. Baník se ihned hnal za vyrovnáním, ale nebezpečné střely, především dělovky Štracha, gól nepřinesly. Do kabin se tak odcházelo za těsného vedení domácích.

Hned v úvodu druhého dějství měl v přesilové hře dvě velké šance Pražák, ale Petráska překonat nedokázal. Následně se šance střídaly na obou stranách, za hosty neuspěl ani Vrtek, ale nakonec se Baník přeci jen dočkal. Třetí útok zatopil Děčínu, Štrach zavezl puk a po skrumáži se do zakončení tlačili Kašpar s Davidem Závorkou, druhý jmenovaný nakonec uklidil puk do sítě – 1:1. Domácí znatelně znervózněli a Baníku byl plný led. Pražák měl další dvě šance, ale ani tnetokrát neskóroval. Ve 34. minutě měli nejprve velké šance Bauer (trefil boční síť) a Vrtek. Vzápětí Štrach málem přerazil břevno, ale z tlaku nakonec skóroval Martin Kocek, který prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Baník tak potrestal faul nejzáludnějšího hráče domácích Ziky, jenž svou sekerou málem uťal Štrachovi ruce. Konec třetiny byl pak ve znamení velkého množství vyloučení, po zaznění sirény obdržel hodně přísný trest i Dobřemysl a Baník tak před poslední třetinou sice o gól vedl, ale na led šel s vědomím, že se musí bránit dvojnásobné přesilovce.

Téměř padesát vteřin se hosté statečně bránili, ale poté se před bránou zjevil osamocený Jan Filipovský a překonal Nechvátala – 2:2. Výhodu přesilovky 5 na 3 měl za chvíli i Baník, když Zika nesmyslně útokem na hlavu sestřelil Pražáka. V početní výhodě měl dvakrát gól na hokejce Bauer, ale v nadějné pozici netrefil ani jednou odkrytou bránu. Stav byl tak stále vyrovnaný a ubíhající čas dělal domácím starosti. Baník hrál i nadále naprosto vyrovnanou partii. Vysvobozením pak pro Děčín byl gól z 55. minuty, kdy nahozený puk z rohu kluziště skončil za brankovou čárou. Autorem gólu byl označen Martin Beránek – 3:2. Baník tak musel zariskovat a vrhnout všechny síly do útoku. A to byla voda na mlýn Severočechů. V 57. minutě se Oliverius dostal do přečíslení se Zikou. První jmenovaný vystřelil, Nechvátal byl v brankovišti atakován a upadl, domácí Lukáš Zika si pak rukou stáhl puk ze vzduchu a vzápětí překonal ležícího hostujícího brankáře – 4:2. Závěr byl ještě nervózní. Baník hrál v oslabení, ale zkoušel ještě s výsledkem něco udělat nebo aspoň tvrdě dohrát klíčové hráče domácích. To druhé se sice povedlo, ale výsledkem byl ještě jeden inkasovaný gól z hole Jakuba Grina, který však již nic neřešil – 2:5. Baník tak v sérii poprvé prohrál.

Po skončení zápasu se však sokolovští hráči dočkali zaslouženého potlesku od velké skupiny fanoušků Baníku, kteří neváhali a naskákali na plexisklo, aby poděkovali svým borcům z bezprostřední blízkosti. Hosté tak odcházeli do šaten za bouřlivého povzbuzování svých příznivců, kteří opět prokázali, že Sokolov žije hokejem a diváci za svým týmem stojí.

Důležité čtvrté utkání je na pořadu již tento pátek 8.3.2013, od 18.00 hodin. Zveme do ochozů všechny fanoušky sokolovského hokeje. Případné vítězství můžete znamenat pro sokolovský hokej historický okamžik v podobě postupu do semifinále druhé ligy.