čtvrtfinále play-off   4.3.2013 - 17.30
HC Děčín
PPPVP
Rozhodčí: Kostourek - Koskuba, Kokrment, tresty: 9:8
Mimořádné tresty: navíc Jakubal (Sok.) 10 min OT, Bauer, Kašpar (Sok.) - Zika (Děč.) 5 + do konce utkání OK

Hříbal, Stezka, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Dvořák, Zahradník, Molnár

Vávra, Oliverius, Zíka, Pořický, Růžek, Racek, Drnec, Hošek, Kopas, Řídel, Šetka, Nikl

Chládek

mistrovké utkání - pondělí 04.03.2013 - playoff, čtvrtfinále - 2.zápas

S o k o l o v - Sokolov opět žije hokejem. Baník porazil Děčín i ve druhém zápase, tentokrát těsně 4:3 a po zápase se svými fanoušky mohutně oslavoval vedení v sérii 2:0. Další, třetí utkání se odehraje na severu Čech již ve středu.

Oproti sobotnímu utkání museli trenéři řešit další změnu v sestavě. Zraněného Říhu nahradil ve třetím útoku osmnáctiletý Štěpán Csamangó. A tento mladík dal o sobě hodně znát.

Utkání začalo stejně jako v sobotu náporem Děčína. Již ve druhé minutě byla velmi nebezpečná teč, kterou však Nechvátal s přehledem chytil do lapačky. V 5. minutě se ale hosté již ujali vedení. Domácímu Kockovi na nekvalitním ledu přeskočil puk hokejku, Vávra našel Lukáše Ziku, který osamocen před bránou prostřelil Nechvátala – 0:1. Baníku se v první třetině příliš nedařilo, kotouče přeskakovaly hokejky a přihrávky mířily na brusle. Větší hrozbu přinesla až přesilová hra v rozmezí 10. -11. minuty, ale drtivému tlaku se hosté ubránili. Při dalším oslabení pak Děčín dokonce skóroval. Vyhozený puk se snažil domácí bek zkrotit na zemi tělem, ale kotouč propadl Michalovi Oliveriusovi, jenž samostatný nájezd, ač faulován, proměnil – 0:2. Děčín byl na koni, naštěstí ještě v téže přesilové hře přišlo snížení. Jan Bauer si udělal místo v útočném pásmu a přes clonícího Soukupa zápěstím prostřelil Petráska – 1:2. Druhá útočná formace mohla vzápětí i vyrovnat, kdy po krásné a rychlé kombinační akci zakončoval z otočky Soukup, bohužel však jen do Petráska. Po první třetině tak vedli hosté 2:1.

Druhá třetina začala ubráněným oslabením Baníku. A Baník se postupně začal se svým výkonem zlepšovat. Ve 23. minutě se před bránu prodral Hartman, následně došlo k závaru, ale hostující gólman udržel puk před čárou. Poté se hrál hokej nahoru-dolů a do tempa se dostávali i diváci. Ti na chvíli utichli ve 31. minutě, kdy před Nechvátalem zůstal osamocený útočník Děčína, ale domácí brankář skvěle zasáhl. Na druhé straně pak po Bouškově akci mohl skórovat Pražák, ale nedokázal puk dostrkat za brankovou čáru. Ve 33. minutě pak Bauer rozhodil svým forčekinkem obránce, vybojoval puk a hned přihrál najetému Táborskému, který pálil do Petráska. Zanedlouho už došlo k tomu, k čemu se schylovalo po celý zápas. Kuncl zabrzdil před Petráskem, za což byl správně napomenut rozhodčím. Zničehonic se ale do sebe hráči pustili a z několika dvojiček vykrystalovala regulérní bitka dvou klíčových hráčů – domácího Bauera a hostujícího Ziky. Děčínský útočník sice strhl z Bauera dres, ale inkasoval několik tvrdých direktů a v pěstním souboji jednoznačně prohrál. Počínání domácího hráče pak sokolovský stadion ocenil obrovským aplausem. A Baník vítězná bitka pořádně nakopla. V přesilové hře nahodil Štrach puk na brankáře, domácí útočníci zapracovali na brankovišti a Vladislav Vrtek, ve spolupráci se Soukupem, dostal puk do brány – 2:2. Vedení na stranu Baníku mohl za chvíli strhnout Csamangó, který se fantastickým průnikem dostal až před bránu, kde byl atakován a mířil jen těsně vedle. Před třetí třetinou byl tak stav 2:2.

Do třetí části vstoupil Baník velmi dobře. Hráči udrželi pásmo, přišla střela Soukupa, kterou brankář Petrásek pouze vyrazil k úplně volnému Vladislavovi Vrtkovi, jemuž stačilo pouze uklidit puk do brány – 3:2. Následně Baník ubránil oslabení a mohl přidat další gól. Po chybě v rozehrávce Děčína posunul Csamangó puk na Dobřemysla, ale Petrásek chytil jeho střelu na brankové čáře. Poté Štrach smolně vyhodil puk do hlediště a Baník se musel opět bránit. Děčín zamkl domácí tým v jeho třetině a po závaru na brankovišti zametl puk do brány Václav Racek. Brzy přišlo další vyloučení domácích, a když neudržel nervy na uzdě Kašpar, šel Sokolov dokonce do tří. Ale domácí borci ubránili i další oslabení a v 56. minutě si konečně zahráli také přesilovou hru, když se na Jakubalovi vyfauloval Řídel.
V 57. minutě nastřelil Táborský puk „do ohně“ a Jan Soukup ho usměrnil do brány – 4:3. Sokolovské ochozy bouřily nadšením a do konce zápasu již neutichly. Hosté se ještě pokusili o vyrovnání, zkusili i power-play, ale Baník se ubránil i díky skvělému Nechvátalovi a vybojoval důležité vítězství 4:3.

Po zápase pak diváci zůstali na svých místech a následovala dlouhá děkovačka, kterou si všichni užili. Baník se ujal vedení v sérii 2:0. Výhra je o to cennější, že byla doslova vydřená. Hráči domácích znovu ukázali větší srdíčko a touhu po vítězství.

Další utkání je naplánováno na středu 6.3.2013 od 18.00 hodin v Děčíně. Baník zde může rozhodnout o svém postupu do druhého kola. Poslední krok ale bývá nejtěžší a sokolovské hokejisty čeká ještě těžká práce.

Do Děčína je možnost vypravit autobus či mikrobus. Zájemci ať se nejpozději do úterního odpoledne hlásí na e-mail: hcsokolov@seznam.cz, či na facebooku HC Baník Sokolov, případně u T. Boudy (721958227) či Zdeňka Webera (777 341 323).