Hříbal, Stezka, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Molnár, Zahradník, Dvořák

Vávra, Zika, Šetka, Růžek, Racek, Drnec, Baránek, Kopas, Řídel, Vacek, Oliverius

Chládek

mistrovké utkání - pátek 08.03.2013 - playoff, čtvrtfinále - 4.zápas

S o k o l o v - Čtvrtý zápas série mezi Sokolovem a Děčínem se přesunul na západ Čech. Baník měl výhodu druhého mečbolu a mohl sérii ukončit. Bohužel se nepovedlo, Děčín v Sokolově zvítězil 4:2 a série se vrací v neděli na sever, kde dojde k rozhodujícímu utkání.
Do domácí sestavy se vrátil Říha, který však hrál se sebezapřením, stejně jako obránce Zmeškal. Na straně hostů došlo také k několika změnám. Ta zásadní byla mezi třemi tyčemi, kde zápas odchytal Lavinger a podal skvělý výkon.

Hodně solidně zaplněné ochozy byly hned v úvodu vtáhnuty do hry a zápas se odehrával ve skutečně hokejovém prostředí. Baník se v úvodních vteřinách do soupeře zakousl a první dvě pětky dostaly hosty pod tlak. Velkou šanci si vypracoval Bauer, který osamocen před brankářem zakončoval bekhendem, ale Lavinger si připsal první z mnoha výborných zákroků. Na začátku třetí minuty ale udeřili hosté. Z původně nenápadné akce se pěknou střelou prosadil Lukáš Zika a posla svůj tým do vedení – 0:1. Baník ale pokračoval v náporu a mohl rychle vyrovnat. Ještě ve třetí minutě trefil Štrach konstrukci brány a do další šance se dostal Boušek. Gól nepadl však ani po dalším závaru před bránou Děčína. V 6. minutě již sokolovští diváci zvedali ruce, bohužel je zase rychle dali dolů. Domácí kapitán Dobřemysl se dostal do sólového nájezdu, udělal kličku vyjetému Lavingerovi, ale sokolovský útočník trefil pouze tyč prázdné brány. Sokolov do soupeře i nadále bušil, gólové příležitosti měli Vrtek a Bauer, který osamocen znovu pálil do brankáře. Náznaky šancí měli i hosté, ale všechny s přehledem řešil Nechvátal. Baník měl i nadále více ze hry, stále však bez vstřeleného gólu. K němu měl blízko i Táborský, který poté co Lavinger nezachytil puk u mantinelu, pálil do odkryté brány, hostující brankář se však stihl ještě vrátit a zasáhnout. Do poslední šance první třetiny se dostal Boušek, který se prokličkoval až před bránu, avšak také neskóroval. Do šaten se tak odcházelo za těsného vedení hostí, ačkoliv průběh první třetiny tomu vůbec neodpovídal.

V úvodu druhé třetiny vyzkoušeli hosté pozornost Nechvátala, ten ale nebezpečnou střelu vyrazil. Ve 22. minutě se již sokolovské ochozy radovaly. Od Nechvátala se puk dostal ke Kunclovi, který posunul Václavovi Dobřemyslovi, jenž jel ve dvojici s Bauerem na jediného obránce, ale tentokrát nenahrál, tvrdě vypálil a spustil sokolovskou radost – 1:1. Ve 26. minutě pak přidal Baník další gól. Kašpar dobře zapracoval ve středním pásmu, Boušek našel Vladislava Vrtka, který se nerozpakoval, tvrdě vystřelil a střela znovu skončila v síti – 2:1. Ve 29. minutě Štrach podklouzl, hosté se dostali do velké šance, ale sami si ji promarnili. Bohužel příčina pádu Štracha byla závada na brusli, kvůli které klíčový obránce do zápasu již nemohl dále zasáhnout, což bylo obrovské oslabení domácího týmu.
Ve 35. minutě měli také obrovskou příležitost hosté. Po tvrdé střele Beránka se puk dostal k Šetkovi, ale jeho střelu fantastickým zákrokem zkrotil Nechvátal. Po protiútoku zývala na domácího Táborského opuštěná brána, ale ke štěstí děčínského týmu se mladý útočník Sokolova netrefil. Baník si následně vypracoval obrovský tlak, šance měli například Kašpar nebo Soukup, ale Lavinger čaroval a neskutečně držel svůj tým nad vodou. Svůj skvělý výkon pak děčínský gólman korunoval zákrokem ve 38. minutě, kdy Vrtek předložil puk před bránu Kašparovi. Po druhé třetině tak Baník vedl 2:1, ale zápasu by slušelo daleko výraznější vedení domácích.

Třetí třetina pak byla úplně jiná. Ve 44. minutě sice akci dva na jednoho zakončoval Dobřemysl do brankáře, ale poté otěže zápasu převzali hosté. Ze zápasu musel pro zranění odstoupit i další obránce Hartman (velmi dobře hrající) a vzhledem k tomu, že ve stoprocentním stavu nebyl ani další bek Zmeškal, Baníku pomalu začaly docházet síly. Přesto ale domácí bojovali. Ve 47. minutě však již přišlo vyrovnání. Po nešťastném odrazu a chybě v rozehrávce se ke kotouči dostal Lukáš Zika a střelou po ledě překonal Nechvátala – 2:2. A boj pokračoval… V 53. minutě se do úniku dostal Vacek, situaci hasil seknutím Kašpar a pískalo se trestné střílení. Vacek v něm ale neuspěl, když jeho pokus mezi betony Nechvátal kryl. To dlouho ale hosty nemuselo mrzet. V 54. minutě Děčín doslova rozebral domácí obranu a Jan Molnár zakončoval do odkryté brány – 2:3. Baník tak vrhl všechny síly do útoku a mohl vyrovnat. Dobřemysl v 55. minutě skvěle našel Soukupa, proti kterému ale znovu skvěle zasáhl Lavinger. Další šanci pak měl Bauer, kterému přihrál Soukup, ale centr druhé útočné formace pálil jen do připraveného Lavingera.
Dvě minuty před koncem se Baník odhodlal k power play a dostal se do třetiny hostů. Odpovědnost na sebe vzal Vrtek, který se snažil na sebe natáhnout protihráče, ale puk ztratil a Michal Oliverius trefil prázdnou na led. Hráči zmarem popadali na led a zklamání se přeneslo i do hlediště. Nešťastník Vrtek vyhodil svou hokejku do vzduchu a ta dopadla až na domácí střídačku, za což si domácí nejproduktivnější útočník vysloužil trest do konce utkání.

Zápas se pak již jen dohrával z povinnosti. Baník tak ve čtvrtém zápase podlehl Děčínu 2:4, ačkoliv především průběh prvních dvou třetin tomu neodpovídal. Lavinger však dvě třetiny čaroval a v poslední části utkání rozhodli hosté třemi góly o svém vítězství.

Rozhodnutí tak musí přijít v neděli 10.3. na děčínském zimním stadionu…