Havran, Mrkvička, Kellner, T. Pechánek, Hlaveš, Heršálek

Matušík, Šulčík, Hájek, Kanov, Kratochvíl, Seidl, Kolomý, R. Pechánek, Liška, Heřmánek, Trieb

Tomáš Matušík

mistrovké utkání - pátek 14.03.2013 - playoff, semifinále - 2.zápas

S o k o l o v - Druhý zápas semifinálové série mezi Baníkem a Táborem hostil Sokolov. Hosté si na zápas přivezli vedení 1:0, po dnešním utkání je však stav série již vyrovnaný 1:1. Baník totiž po heroickém výkonu porazil Tábor 5:4.
Do sestavy Baníku se vrátil Boušek, který v úterý absentoval, a na ledě byl hodně vidět. Jednotlivé pětky tak nastoupily ve stejném složení jako v sérii proti Děčínu. Nástup hráčů byl za světelných efektů a domácí hokejisté předvedli i své nové bojové účesy. Jan Soukup pak nastoupil s celou pomalovanou tváří ve žluté a černé barvě.

Již od začátku zápasu bylo zřejmé, jak silný protivník do Sokolova dorazil. Hosté od úvodu výborně bruslili, nepříjemně forčekovali a byli nebezpeční. Na sokolovských hráčích naopak byla znát únavu, kterou ale Baníkovci nahrazovali bojovností a „srdíčkem“.

Tábor začal aktivněji a šancemi. Brzy měli hosté i výhodu přesilové hry, ale domácí se ubránili a navíc zanedlouho se i radovali ze vstřeleného gólu. Boušek výborně zkrotil puk na útočné modré, předal ho Dobřemyslovi, který mohl pálit, ale nahrál ještě najetému Honzovi Bauerovi, jenž zakončoval do prázdné brány – 1:0. Z vedení se ale hosté neradovali dlouho. Jakub Matušíkpředvedl krásnou individuální akci a své sólo zakončil táborský útočník střelou mezi betony – 1:1. Na konci 11. minuty Heršálek nešetrným zákrokem fauloval Pražáka a putoval na trestnou lavici (pouze na dvě minuty). Domácí útočník naopak musel být odvezen do nemocnice. Baník přesilovou hru nevyužil, navíc v momentě kdy skákal vyloučený hráč na led, zachytili hosté přihrávku a Luboš Heršálek vykoupal Nechvátala – 1:2. Vzápětí po hrubce v obraně Baníku měl Tábor další obrovskou šanci, ale Nechvátal tentokrát skvěle zasáhl. Po protiútoku se pak do sólového nájezdu prodral Jan Bauer, ale nedal. Do konce první třetiny hrála obě mužstva ještě přesilové hry, avšak bez úspěchu.

První polovina druhé třetiny byla opatrnější. Na větší šanci se čekalo až do 30. minuty. To důraz před bránou předvedl Soukup, táborský bek zalehl puk v brankovišti a jeden z hlavních rozhodčích nařídil trestné střílení. K němu se postavil Jan Bauer a nájezd proměnil – 2:2. Tím byly odstartovány brankové hody ve zbytku druhého dějství. Ve 33. minutě Tábor zničehonic udeřil potřetí. Z rohu hřiště Radek Seidlzkusil štěstí a kotouč propadl za brankovou čáru – 2:3. Brzy ale bylo opět srovnáno. Bauer se Soukupem v přesilové hře rozjeli v rohu kolotoč, Bauer poté vybruslil před bránu, nahrál k druhé tyči Vencovi Dobřemyslovi, který procpal puk do sítě – 3:3. Za 40 vteřin se však skóre měnilo znovu. Tentokrát hráli přesilovou hru hosté a Luboš Heršálekji využil hned po pěti vteřinách, když vystřelil od modré a přes clonící hráče proletěl puk do sítě – 3:4. Za půl minuty vše bylo znovu jinak. Baník přečíslil soupeře, Vrtek našel Ladislava Bouška, který se trefil do vinglu – 4:4. V posledních vteřinách druhé třetiny řešil Nechvátal ještě závar před svou bránou, ale skóre se ve druhém dějství již neměnilo.

Ve třetí třetině to pak byl velký boj. Baníku sice docházely síly, ale neubývala bojovnost a touha po vítězství. Blízko gólu měl ve 46. minutě Zmeškal, který v přesilové hře pálil z blízkosti do brankáře. Na druhé straně se rozhodně nenudil ani Nechvátal, který zasahoval proti několika nebezpečným pokusům soupeře. V 51. minutě vybouchl sokolovský stadion nadšením. Jan Soukup se zjevil na útočné modré, poté vystřelil, sám si dojel vyražený kotouč a díky obrovskému důrazu sokolovský útočník doklepl puk do brány – 5:4. Favoritovi tak zbývalo devět minut na vyrovnání. Baníku začali stále více pomáhat fanoušci a domácí hráči dávali do hry naprosto vše. Hráči makali naplno a hráli velmi obětavě. Velkou šanci měl hostující Seidl, ale Nechvátal jeho pokus lapil, stejně jako další velkou příležitost na konci 59. minuty. V poslední minutě zkusili hosté powerplay, domácí se však ubránili a naopak Bauer dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Po závěrečné siréně tak mohly propuknout obrovské ovace pro sokolovské bojovníky, kteří ukázali svůj charakter a navzdory obrovské únavě dovedli zápas do vítězného konce. Stav série je tak vyrovnaný 1:1.

V sobotu zajíždí Baník do Tábora. Je také jisté, že se Sokolov také představí ještě na domácím ledě. V pondělí 18.3.2013 od 18. hodin se bude hrát čtvrtý zápas této série.