Seidl, Mrkvička, Kellner, Šulčík, Matušík, Kolomý, Kratochvíl, Hájek, Pechánek T., Pechánek R., Heřmánek

Tomáš Matušík

Jaromír Carvan, Miroslav Diblík

mistrovké utkání - úterý 12.03.2013 - playoff, semifinále - 1.zápas

T á b o r - - K prvnímu semifinálovému utkání Play Off 2.ligy ČR zajížděli sokolovští hokejisté na žhavý led táborských Kohoutů. Otázkou bylo, zda pro domácí bude výhodou týdenní odpočinek po snadném postupu přes hokejisty z Jablonce, či pro hosty bude výhoda rozehranost a určitý zápasový rytmus ze série s Děčínem.

Na hostech se však projevila únava z této série a neustálého cestování, a i když jeli s odhodláním a nezačali vůbec špatně, prohráli v prvním zápase semifinálové série 9:2 po třetinách 1:0, 4:1 a 4:1. Navíc nastoupili bez ve velmi dobré formě hrajícího Ládi Bouška, který se zranil v poslední třetině v Děčíně.

Utkání začalo opatrně, obě mužstva dobře bránila střední pásmo, brankáři si v úvodu moc na puk nesáhli. Prakticky z první vážnější akce ale padla hned první branka. V páté minutě se podél pravého mantinelu uvolnil domácí útočník Hájek a jeho střela z úhlu prošla skrze Nechvátalovy betony – 1:0. Následovala domácí přesilovka, ale sokolovští se celkem v pohodě ubránili. Poté měli domácí dvě další šance, Nechvátal byl však pozorný. I hosté měli několik útočných výpadů, skóre se však neměnilo. Ve 12.minutě měli výhodu jednoho muže v poli i hosté. V přesilovce byli aktivnější, než před tím domácí, nicméně do nějaké výraznější koncovky se také nedostali. Závěrečná část prvního dějství byla ve znamení bojovného hokeje, avšak bez výraznějších šancí. Jedinou velkou příležitost měl hostující obránce Kuncl, jenž zachytil rozehrávku domácích, jeho bombu však zlikvidoval domácí gólman Klestil.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí a Nechvátal měl plné ruce práce. Pak přišli na řadu i hosté, největší příležitost měl Bauer, jeho šanci však Klestil pokryl. Ve 25.minutě zachytili táborští rozehrávku hostů a velkou šanci měl domácí Kellner, jeho střelu Nechvátal ještě vyrazil, z následující dorážky již ale skóroval Seidl– 2:0. Ve 29.minutě využili domácí přesilovku 4 na 3, když zachytil baníkovci vyhozený puk a z mezikruží nekompromisně vypálil Heršálek – 3:0. Přesně o tři minuty později padl do sokolovské sítě čtvrtý gól, když se prosadil táborský kanonýr Mrkvička – 4:0. Následoval oddechový čas hostů a po chvíli i jejich přesilovka. S tou si Baník poradil dobře, když po střele Kuncla dorážel do prázdné branky Bauer – 4:1. Jenomže domácí odpověděli o necelou půlminutku později, když situaci dva na jednoho zakončil Mrkvička – 5:1. Takové zůstalo i skóre po 40.minutách.

Poslední část základní hrací doby začala ve čtyřech na obou stranách. Baníkovci nasadili do hry všechny hráče, kromě zraněného Hartmana. Nejprve vyzkoušel pozornost domácího brankáře od modré Zmeškal, poté měli hosté ještě některé drobné příležitosti. Ve 42.minutě byl v brejkové situaci faulován domácí kapitán Matušík a z nařízeného trestného střílení zvýšil na 6:1. Od tohoto momentu se prakticky nehrálo ve standardním počtu hráčů na ledě, hosté z únavy řešili některé situace fauly, domácí naopak zbytečně opláceli. V 50.minutě zachytili táborští sokolovskou rozehrávku a po souhře Kanova s Pechánkem posledně jmenovaný zvýšil na 7:1. Vzápětí následovalo vyloučení domácích, které bylo nekompromisně potrestáno. Po asistenci Pražáka přesilovku využil Vrtek– 7:2. Přišla ale také přesilovka domácího týmu a byla také úspěšná, když na 8:2 zvyšoval Havran. Na konci 56.minuty ještě vyřešili dobře situaci dva na jednoho domácí útočníci Kolomý a Pulčík a druhý jmenovaný uzavřel střelecký účet utkání – 9:2. První duel této série už se pak dohrál bez nějakých významných střeleckých situací. Baníkovci už po cestě zpět do Sokolova věřili, že naberou nové síly a ve čtvrteční domácí odvetě (14.3. od 18.00 hodin) předvedou hokej, kterým bavili své příznivce v sérii s Děčínem.