6. kolo   18.10.2024 - 18.40
PPVVP
Rozhodčí: Malá - Sýkora, Hanzlík, tresty: 14:10
Vyloučení - 2 min.: 6:6, 5 min.: 3:2, do konce utkání (OK): 5:2
Mimořádné tresty: Domin (PRB) 5+20 (zásah do hlavy nebo krku, Pavelák (PRB) 5+20 (bitka), Jalovecký (PRB) 5+20 (bitka), (PRB) - DKÚ, Křesťan (PRB) TH - napadání rozhodčích - Hudský (SOK) 5+20 (bitka), T. Beran (SOK) 5+20 (bitka)

V nervózním utkání zvítězil sokolovský dorost

V pátek získal Baník na ledě Příbrami velmi cenné a důležité tři body za vítězství 4:5. V utkání bylo rozdáno 187 trestných minut, z převážné většiny však na domácí straně, kteří nezvládli konec zápasu.

V 6. kole zajížděl Baník na led poslední Příbrami, kde ho čekal velmi těžký zápas. Domácí šli sice v 5. minutě do vedení, když skórovali ve vlastním oslabení, ale Baník dokázal ještě v první třetině skóre otočit a do kabin se šlo za stavu 1:3, když za Sokolov postupně skórovali Milička, Pecka a Dulovec. Vedení Baník možná uspokojilo a přišel trest. Domácí nejenže góly z 25. a 28. minuty srovnali, ale Lukšan ve 35. minutě dokonce poslal Příbram do vedení – 4:3.

O přestávce proběhlo „mytí hlav“ a do třetího dějství nastoupil jiný Baník. Odměnou bylo vyrovnání na začátku 45. minuty, o které se postaral Adam Rybár. Na ledě také přituhovalo a významnou roli začaly hrát emoce. Baník navíc v 55. minutě skóroval popáté, když otočku dokonal Patrik Opat. Vedení Sokolov udržel i navzdory power-play domácích v závěru. Bohužel po konci zápasu došlo k napadení sokolovských hráčů, což přerostlo v bitku. Zároveň ze strany domácích došlo i k napadání rozhodčích, a tak závěr utkání se přenese i k disciplinární komisi.

Tomáš Kvapil: Do utkání v Příbrami jsme vstoupili velice slušně a první třetinu jsme ovládli 1:3. Bohužel ve druhé třetině jsme si mysleli, že to půjde samo, individuálními chybami jsme dali jsme soupeři mnoho šancí a ten dokázal utkání otočit. Před třetí třetinou jsme měli v kabině důrazný proslov k hráčům, kteří do posledního dějství vlétli, velice bojovným výkonem zvrátili výsledek zápasu v náš prospěch a po zásluze jsme si odváželi 3 body. Kaňkou na vítězném zápase byl závěr utkání, kdy soupeř neunesl prohru a na popud domácího trenéra, naše hráče napadli. Výsledkem byli tresty pro naše dva hráče, kteří v důsledku toho nemohli nastoupit do nedělního utkání.