Chomutov - Příbram 4:2
Chrudim - Kobra Praha 6.10.2024 17.55

Petr Nekvinda, Tomáš Kvapil

CCM liga dorostu: Prohra na Hvězdě

Do mistrovské soutěže vstoupili také dorostenci Baníku. V úvodním kole zajížděli sokolovští dorostenci do Prahy, kde s tamní Hvězdou prohráli 5:1 po třetinách 2:0, 1:0, 2:1.

Baník jel na Hvězdu oslaben a s nekompletními třemi řadami. V první třetině držel bezbrankový stav do 19. minuty, v ní ale domácí dvakrát udeřili. Navíc na začátku druhého dějství Hvězda přidala i třetí zásah a vytvořila si komfortní náskok. Sokolovští dorostenci bojovali, bohužel ale přišly další góly Hvězdy a Baník snížil až v poslední minutě, kdy premiérovou branku v letošní sezoně dorostu zaznamenal Matěj Herout.

Trenér Tomáš Kvapil: Před prvním mistrovským zápasem jsme museli řešit nepříjemnosti v podobě velkého množství omluvenek. I z toho důvodu jsme odcestovali na zápas pouze se 14 hráči do pole. Bohužel na klucích byla znát nervozita, zřejmě z prvního zápasu o body a po četných vyloučeních i únava. Od začátku jsme tahali za kratší konec. Každopádně jsme hráčům nemohli odepřít nasazení a snahu kterou do zápasu dali. Závěrečnou desetiminutovku na ledě soupeře jsme ovšem zahráli o poznání lépe než předchozích 50 minut. Z toho pramenila i naše jediná branka v utkání a měli jsme se od čeho odrazit do nedělního zápasu.