Rozhodčí: Jiskra - Malý, Sýkora, tresty: 4:2
Chomutov - Písek 7:5
K. Vary "B" - Hvězda Praha 2:4

Petr Nekvinda, Tomáš Kvapil

Doma dorost na Kobru nestačil

Dorostenci Baníku nepotvrdili zisk z Chrudimi a na domácím ledě prohráli s Kobrou Praha 1:3, když se střelecky prosadili až v úplném závěru.

V neděli do Sokolova přijela pražská Kobra, která v předchozích dvou zápasech nebodovala. Naopak Baník chtěl potvrdit bodový zisk z Chrudimi. To se však bohužel nepodařilo.

V první třetině padla pouze jedna branka, kdy se vydařenou střelou z ideální pozice mezi kruhy prosadil Samuel Orgován – 0:1. Tento stav platil i po dvaceti minutách.

Baníku se v tomto zápase příliš nedařilo, navíc v polovině zápasu Kobra přidala druhý gól, autorem byl Filip Blažek – 0:2.

Třetí třetina byla z pohledu Baníku přeci jen vydařenější, ale gólový zásah přišel až v poslední minutě, kdy v přesilové hře domácí odvolali brankáře a v šesti na ledě snížil Jan Pecka na 1:2. Poté Sokolov zkusil power-play znovu, ale Filip Blažek trefil prázdnou bránu a uzavřel zápas na konečných 1:3.

Baník tak po čtyřech zápasech má šest bodů a patří mu páté místo.

Petr Nekvinda: Nedělní zapas neměl bohužel od začátku valné tempo, připomínal spíše chodecké závody, byl utahaný, a to z obou stran. Dobrá třetina byla z naší strany jen třetí, ve které jsme byli sice aktivnější, ale podařilo se mám jen snížit stav v přesilovce 6 na 4 na 1-2. Bohužel už začínala 60. minuta zápasu a my v následné power-play inkasovali na 1-3.