Šidlík "C", Kowalczyk, Babka "A", Zdráhal, Klimíček, krejčí, Poledna

Illéš, Honejsek, Veselý, Krabaáček, Kučera, Pilař, Jenyš, Jenčovský, Jiránek, Tomeček, Skuhrovec, Maruna

Lukáš Majer

Pět branek a nula pro Hamalčíka! Sokolov zvládl duel s Prostějovem

V rámci sobotního utkání na led Sokolova přicestoval Prostějov a rozhodně už od začátku nešlo o vysněné utkání. Nejen, že kvůli dopravní situaci nestihli hráči Prostějova rozbruslení, ale navíc inkasovali pět branek zatím co Hamalčík za svými zády nepřipustil jediný kotouč.

1. TŘETINA

Tým Prostějova nastoupil do utkání s absencí rozbruslení, ale nutno dodat, že to na výkonu Jestřábů nebylo znát. Od počátku Sokolov měl ze hry o něco víc, ale ani na jedné straně jsme nesledovali výraznější situace. Prvním důležitým okamžikem se tak stalo podrážení Prostějova v 15. minutě utkání.

Přesilová hra Sokolova vypadala, že už nebude využita, ale přeci jen v posledních vteřinách Sokolov dokázal udeřit. Neúspěšné vyhození Prostějova zachytil Osmík na modré čáře a rozehrál do nadějné pozice Tomečkovi. Ten namísto střely nabídl přihrávku do mezikruží a odtud se v čase 16:39 prosadil Daniel Kružík. Ke konci třetiny pak přišly i první těžší momenty pro Hamalčíka a poslední vteřiny nabídly i šance Sokolova. Stav utkání se ale e zbytku první třetiny neměnil.

2. TŘETINA

Zvýšená aktivita Prostějova nepřinesla žádné šance. Za to Sokolov dokázal do druhé třetiny vstoupit brzkou brankou. V čase 23:07 totiž Adam Křemen zkusil prověřit golmana Jestřábů z ostrého úhlu a Robert Šlechta dokázal puk protečovat na bližší tyč. Následovala vyrovnaná hra, během které dostali Prostějov i Sokolov příležitosti přesilových her. V obou případech ale brankáři neumožnili změnu skóre. V čase 34:15 pak z ničeho nic udeřil Jan Kern. Ten v samostatné akci provezl puk na pravý kruh a tam odtud pálil přes lapačku na vzdálenou tyč. To už bylo pro golmana Štipčáka moc a na zbytek zápasu branku Prostějova obsadil mladý Jan Kavan.

3. TŘETINA

Do třetího dějství vstoupil Sokolov aktivní hrou a nepustil Prostějov do žádných šancí nebo tlaku hned z úvodu třetiny. Ani na jedné straně jsme ale neviděli výrazné šance a hra se velice často odehrávala ve středním pásmu odkud oba celky dobře bránily. První šancí na snížení skóre v rámci poslední třetiny bylo vyloučení Křemena v rámci 56. minuty. Tato přesilovka ale zůstala nevyužita, stejně jako dvě následující na straně Sokolova.

Největší šanci hostí musel Hamalčík hasit ve vlastní přesilové hře, kdy bravurně vychytal pokus po křižné přihrávce. Místo Prostějova ale opět udeřil Sokolov. V čase 54:15 dostal skvělou nahrávku do jízdy Adam Křemen a po povedeném blafáku zasunul puk za bezmocného brankáře hostí. V moment, kdy to vypadalo, že už se bude jenom dohrávat se ale opět Sokolov prosadil. Tentokrát to byl v čase 55:54 Tomáš Vracovský, který z bezprostřední blízkosti nedal brankáři Prostějova šanci zasáhnout.

Sokolov zvládl třetí domácí utkání v řadě a nepřipustil žádné komplikace. Vedle pěti vstřelených branek je rozhodně skvělým výkonem i Hamalčíkova nula, který si ji za poslední výkony jednoznačně zasloužil. Za zmínku stojí také pohled na tabulku! Zatím co Sokolov vyhrál, tak Vsetín nezvládl svůj duel v Porubě a v průběžné tabulce se první místo přiblížilo Baníku na jediný bod. Příští utkání odehraje Sokolov ve středu 30.10. od 18:00 na ledě Třebíče.