25.10. 2024 | A-tým | Petr Vrba
Sokolov čeká domácí boj s Prostějovem

Jen málokterý soupeř je pro Sokolov tak ikonický jako Prostějov. Bojovali spolu v druhé líze, bojovali v baráži o druhou ligu a nyní také v první lize. Tentokrát je to ale Sokolov, kdy by měl mít papírovou výhodu.

Forma Sokolova: Na domácím kluzišti se Sokolovu opět podařilo započít novou vítěznou sérii. Nejdříve si poradil o dvě kola zpátky s houževnatě hrajícím Kolínem 2:1 a stejným výsledkem v pondělí Sokolov udržel všechny body doma proti Litoměřicím. Na domácím hřišti je tak v letošním ročníku lepší jen Zlín, a to o pouhý jediný bod. V 7 utkáních Sokolov bral rovnou 16 bodů. Sokolov aktuálně okupuje příjemnou 3. pozici.

Forma Prostějova: oproti tomu Prostějovští rozhodně mají sezonu o dost horší. Dlouhou dobu se ocitali na samotném dně tabulky a až díky posledním dvěma výhrám nad Kolínem a Frýdkem se vyhoupli na předposlední pozici. Za Prostějovem tak o dva body zaostává pouze Chomutov. Zápasy na venkovním kluzišti jsou přitom hlavní důvod aktuálního postavení Jestřábů. Z osmi utkání totiž získali jen 3 body, a to dokonce v posledním kole.

Co v zápase sledovat?

Favoritem do dnešního utkání je papírově jednoznačně Baník. Nesmíme ale zapomenout na to, že Prostějov je tradičním soupeřem a často to bývali Jestřábi, kdo míval navrch. Ačkoliv přitom tabulka vypadá extrémně jednoznačně pro Sokolov, tak forma v posledních pěti utkání už tak jednoznačná není. V ní je Sokolov na 6. místě s 9 body, zatím co Prostějov na 8. příčce s šesti body. V zápase tak favoritem zůstává Sokolov i z našeho pohledu, ale rozhodně nepůjde o jednoduché utkání.

Na utkání se můžete těšit v sobotu 26.10.2024 v tradičních 17:00.