23.10. 2024 | Mládež | Mládež HCB
Bodové zisky mladších žáků

Tři body si na své konto připsali v Lize mladších žáků „A“ hráči kategorie U12. Baník na domácím ledě remizoval s Příbramí a v Rakovníku vysoko zvítězil

HC Baník Sokolov - HC Příbram 5:5 (1:1, 2:0, 2:4)

Po úvodní třetině, kdy byl stav 1:1, přišla druhá část, která byla plná vyloučení. A to i na straně Baníku. Ale přesto šli domácí do vedení díky gólům Ondřeje Jakubky 3:1. Na začátku třetí třetiny vstřelil dva góly Šimon Bílek a domácí vedli 5:1. Jenže Příbram nesložila zbraně, ve 49. minutě snížila na 5:2 a v 57. minutě to bylo již jen 5:3. A bohužel to nebyl ještě konec, v poslední minutě Příbram přidala další dva góly a dokázala tak zápas zremizovat na konečných 5:5.

David Troška: V sobotu jsme hostili soupeře z Příbrami. Pro nás naprosto neznámý soupeř, ale z jejich dosavadních výsledků jsme věděli, že soupeř bude kvalitní, dostává málo gólů a dokáže potrápit každého soupeře. V utkání jsme měli od začátku herní převahu, ale bohužel jsme nedokázali proměnit nespočet šancí, s čímž se potýkáme každý zápas. Kluci v utkání hráli zodpovědně a celkově se zlepšila naše hra v soubojích na hokejkách, kdy jsme soupeře okamžitě dostávali pod tlak. Bohužel naší slabou stránkou byly vyloučení, kdy s 24 minutami strávenými na trestné lavici se hraje velmi těžko. I přesto jsme se s tím dokázali porvat a v jednu chvíli bylo skóre 5:1 v náš prospěch. V poslední minutě utkání jsme ale udělali 2 hrubé chyby a inkasovali jsme 2 branky, které nás stály výhru. Klukům jsem ale za celkový výkon poděkoval a jsem rád, že ty chyby udělali, jelikož z chyb se člověk učí a je pro mě mnohem přijatelnější, když si tím kluci projdou teď, než kdyby se jim to poprvé stalo v juniorech.

VÍCE ZDE

HC Rakovník – HC Baník Sokolov 4:11 (2:1, 1:9, 1:1)

O den později zajížděli baníkovci do Rakovníku. První třetina Sokolovu příliš nevyšla a domácí vedli 2:1. Úplně odlišná však bylo druhé dějství, kdy na ledě byl prakticky jen jeden tým, a to ten hostující, který vstřelil devět gólů a o vítězi nebylo při vedení 3:10 pochyb. V poslední třetině se stav na každé straně měnil jen jednou, a tak si Baník připsal vítězství 4:11.

David Troška: Na domácí led týmu Rakovníka jsme jeli s tím, že jsme favoriti a utkání chceme dotáhnout do vítězného konce. Z počátku jsme si vytvořily několik tutových šancí, které jsme opět nedokázali proměnit, soupeř následně 2x ujel a vstřelil nám 2 góly a 1. třetinu jsme končili za nepříznivého skóre 2:1 pro soupeře. Do 2. třetiny jsme šli s tím, že musíme být mnohem více důraznější v koncovce, více střílet a zvýšit náš celkový pohyb a aktivitu v tlaku na soupeře. Toto jsme začali plnit a utkání jsme začali pomalu otáčet v náš prospěch. V utkání jsme pokračovali ve vytváření šancí, kterých jsme měli opravdu dost, což hodnotím jako pozitivní. Na druhou stranu, přesto že jsme vstřelili 11 gólů, byla naše koncovka žalostná a vytvořené šance jsme nedokázali proměňovat. Musíme se v tréninku více zaměřovat na proměňování šancí, jelikož z herního hlediska jsme schopni se vyrovnat každému soupeři ve skupině, ale díky ne tak kvalitní koncovce a zbytečně obdrženým gólům, není naše hra tak progresivní, jako bychom chtěli.
Celkově tento víkend hodnotím jako pozitivní se ziskem 3 bodů.