16.10. 2024 | A-tým | Petr Vrba
Ze stadionu Na Lapači se Baník vrací s prázdnou

Druhou venkovní prohru letošní sezony si připsali hráči Baníku v rámci 12. kola Maxa ligy. I přes srdnatý výkon nestačili na domácí Vsetín a podlehli 3:6.

1. TŘETINA

Sokolov, který kvůli absencím hrajícím za extraligovou Energii nastoupil v pozměněné sestavě, nezačal vůbec ideálně. V čase 03:02 totiž poměrně jednoduchou branku vstřelil Pavel Klhůfek, když vázla komunikace brankáře s obranou při rozehře. V nabídnuté přesilové hře pak mohl zareagovat na rychlou branku Šik, ale zkušený Lukáš si dokázal s jeho pokusem poradit. Naopak na druhé straně v čase 10:30 přišla druhá branka Vsetína. Nešťastnou branku pro Sokolov vstřelil Erik Hrňa, který si jako první všiml puku uvolněného z chumlu kolem bezmocného Altrichtera.

2. TŘETINA

Do druhého dějství Baník vstoupil výrazně aktivnější hrou a vynutil si přesilovou hru hned ve třetí minutě. Tu ale nevyužil, a navíc při chybě Sokolova zahrozil střelou do tyče útočník Vsetína. I tak ale Sokolov dokázal snížit. V čase 24:28 si v předbrankovém prostoru ze všech nejlépe počínal Štěpán Csamangó a střelou z otočky překonal Lukáše.

Krátce po snížení stavu ale na ledě lítaly jiskry (a nemyslíme Víta Jiskru :) ). Nejdříve se Vracovský nedokázal vyhnout Lukášovi vracejícímu se do brány a na druhé straně Jonák po odpískání zakončit do Altrichterovy brány Jonák. V následném pěstním souboji pak Jonákovu drzost potrestal Šedivý. Sokolov, který tou dobou byl čtyřech tak musel bránit přesilovku 5 proti 3. A během několika vteřin se v čase 25:08 dostal Jaroslav Brož k dorážce a Vsetín opět odskočil o 2 branky. Nečekaná odpověď ale přišla v čase 25:43. Sokolov stále ve čtyřech vyvezl puk a Martin Osmík parádní střelou skrytou za obráncem o břevno snížil na rozdíl jediné branky. Pro Sokolov pak ale přišla definitivní rána, když v čase 32:36 nejdříve Klhůfek využil další přesilovou hru a následně v čase 38:30 zkušený Erik Hrňa zvýšil již na 5:2 pro domácí.

3. TŘETINA

Pro poslední třetinu vystřídal Altrichtera v bráně Novák a už po necelých čtyřech minutách mohl poděkovat brankové konstrukci po střele Jonáka. Sokolovu se ale po většinu třetího dějství nepodařilo vytvořit si souvislý tlak, a to ani přes nabídnutou přesilovou hru. Naopak Vsetín, který byl střelecky při chuti navýšil na 6:2 v čase 56:30, když během přesilovky přesně pálil Jakub Teper z levého slotu. V čase 57:21 jsme se dočkali snížení stavu, když Otakar Šik úspěšně exekuoval samostatný nájezd písknutý po faulu na jeho samotného.

Sokolov se tak podruhé v sezoně musí vrátit z venkovního ledu s prázdnou. V zápase, kterému nechyběly branky ani vyhrocené situace byli úspěšnější domácí, kteří těžili především z kvalitní přesilovky (tři brankové trefy).