16.10. 2024 | Mládež | Mládež HCB
Přípravky v letošní sezoně i v Plzeňském kraji

Nejen zápasy v Karlovarském kraji, ale nově i v tom Plzeňském, čekají v letošní sezoně na přípravky Baníku. Nejmenší sokolovští hokejisté budou nově působit ve dvou soutěžích.

Více zápasů, větší vytíženost, nabrané zkušenosti, větší konkurence a konfrontace s jinými týmy, to vše si HC Baník Sokolov slibuje od přihlášení dvou soutěží pro přípravkové kategorie v sezoně 2024/2025. „Ročníky přípravek se nám daří poměrně solidně naplňovat a zároveň je dobře sportovně připravovat, proto jsme hledali možnost, jak hráče více vytížit a zajistit jim kvalitnější zápasy, které jsou pro jejich další rozvoj důležité,“říká ke startům v Plzeňském kraji Pavel Hubáček, hlavní trenér hokejových tříd.

Klatovy, Třemošná, Pilsen Wolves, Rokycany, Tachov, a hlavně Škoda Plzeň. Na tyto soupeře bude Baník narážet ve všech třech přípravkových soutěžích. U kategorie U8 a U9 navíc i Domažlice a Sušice. „V Plzeňském kraji očekáváme větší konkurenci a vyrovnanější zápasy,“pokračuje Pavel Hubáček s tím, že v Karlovarském kraji jsou u některých kategorií vyrovnanější zápasy většinou jen s karlovarskou Energií. „Chceme i soupeře poznávat. Karlovarský kraj není velikostí příliš rozsáhlý a popravdě svou kvalitou výrazně zaostává, a tak jsme rádi, že můžeme poměřit síly také s jinými protivníky,“ dodává trenér Baníku.

První zápasy v plzeňském kraji odehrál Baník již o víkendu. Na každou kategorii čeká více zápasů, než tomu bylo v minulém období. „Každý ročník má své "úkoly". 4. třídě je tímto umožněná konfrontace s lepšími týmy, kde děti musí sbírat cenné zkušenosti a vyrovnat se s tempem zápasů, neboť v mladších žácích, po zkušenostech z minulých let, přichází velmi tvrdé vystřízlivění z bubliny Karlovarského kraje, kde celý přípravkový věk děti hrají. 3. a 2. třída se bude moci konfrontovat s podobně kvalitními týmy jako je Škoda Plzeň, Třemošná, která opakovaně velmi dobře pracuje s mládeží a dalšími. Děti se na tato utkání velmi těší, jsou spolu v kolektivu a častěji se potkávají i rodiče. Zároveň zapojíme více hráčů a šanci dostanou i ti mladší, tak jak tomu bylo i v některých posledních turnajích, kde i tito hráči uspěli. Věříme, že to dětem ve vývoji pomůže a vše co děláme bude ku prospěchu,“ končí rozhovor Pavel Hubáček.