Heidenreich, Katriňák, Červenka

Křeček, Muráň, Lalik, Gregor, Berka, Teplý, Hendrych

Richard Gregor

Derby starších žáků po přestřelce pro U14

Ve 3. kole Ligy starších žáků „B“ zvítězila kategorie U13 nad svými staršími kolegy 10:11, když strhla vítězství na svou stranu v poslední třetině. Rozhodující gól vstřelila kategorie U13 v poslední minutě.

3. kolo svedlo proti sobě oba baníkovské týmy. Již první minuty naznačily, že by o góly nemusela být nouze a první třetina skončila výsledkem 3:3. Ve druhém dějství si U14 vytvořila náskok, když v polovině vedla 7:4, mladší kategorie se ale nevzdala, ačkoliv po dvou třetinách stále prohrávala o dva góly. Ještě ve 49. minutě vedla „čtrnáctka“ 9:7, ale pak přišly velké chvíle „třináctky“, která během chvíle strhla vedení na svou stranu. Na konci 59. minuty pak Jiří Vlach z U14 vyrovnal, ale o 19 vteřin později Adam Katriňák rozhodl o vítězství U13.

FOTO

Marek Brzobohatý: Ve skupině starších žáků hrají dvě družstva Baníku Sokolov a právě v neděli se utkali ve vzájemném duelu. Na úvod je potřeba připomenout, že skladba jednotlivých týmů je podle ročníku. Kdy bečko je mladší tým, a aby zápas měl vyrovnanější podobu, tak dva starší hráči z áčka šli hrát za béčko. V tu chvíli zápas měl smysl pro každého. Hrálo se v tempu, v nasazení a šance byly na obou stranách. Vše vygradovalo neuvěřitelným závěrem, kdy áčko v poslední minutě srovnalo stav na 10:10 a ve stejné minutě pak dostali branku na 10:11 pro béčko. Neuvěřitelná záplava emocí a prožitků na obou stranách. Každopádně oba týmy zasloužily pochvalu za výkon, který předvedli na ledě.