15.10. 2024 | A-tým | Petr Vrba
Sokolov čeká přímý souboj o druhé místo se Vsetínem

Baník rozhodně zažívá jeden z historicky nejlepších vstupů do druhé nejvyšší soutěže. Po jedenácti odehraných zápasech ztrácí jediný bod na čelo Maxa ligy. Jenže v příštím utkání jej čeká Vsetín, který naopak bod ztrácí na druhou pozici Sokolova.

Forma Sokolova: Borci z Baníku se dokázali po dvojici proher na venkovním ledě vrátit na vítěznou vlnu v sobotním utkání. V něm si poradili 3:2 v prodloužení se silnou Porubou. Od plného bodového zisku přitom Sokolov dělilo méně než pět minut. Po jedenácti zápasech vyšel Sokolov naprázdno pouze ve dvou. Jednou na ledě Pardubic a doma s Třebíčí.

Sokolov se navíc může pochlubit zajímavou akvizicí z Karlových Varů. V sobotu totiž posílil obranu Baníku obránce s extraligovými zkušenostmi z Hradce a Litvínova, Radim Šalda. Otázkou je, zdali bude hrát i příští utkání, nechme se překvapit!

Forma Vsetína: Vsetín je prozatím o bod za Baníkem, ale také je důležité zmínit, že má jeden zápas k dobru. S velmi podobnou bilancí, pouhých dvou zápasů bez získaného bodu je to tak další výzva pro hráče Sokolova. Své zápasy Vsetín ztratil se Slavií a s Litoměřicemi. Rovněž jednou na venkovním a jednou na domácím ledě.

V průběžné tabulce se tým Vsetína může pochlubit nejproduktivnějším útokem. 33 branek v 10 zápasech je rozhodně skvělé číslo. Jenže tmavou kaňkou na této bilanci je také 31 inkasovaných branek.

Co v zápase sledovat?

Papírově by rozhodně mělo jít o velice vyrovnaný zápas dvou týmů, které v úvodní části soutěže předvádí stabilní pozitivní výkony. Vsetín má na domácím ledě třetí nejlepší úspěšnost, zatím co Sokolov na venkovním ledě drží čtvrté místo tabulky.

Za zmínku ale rozhodně budou stát útočné řady Vsetína. Na vysokém podílu branek se totiž výrazně podílí Pavel Klhůfek a Luboš Rob. Oba se stejnou bilancí 13 bodů složených pěti branek a osmi asistencí vedou průběžnou tabulku střelců.