Nilsson, Ježek, Gutwald, Westlund, Sedlák, Doudera, Bartko

Kotala, Roman "A", Christov, Střondala, Šoustal, Razgals, Klímek, Vachovec "A", Gřeš, Šedivý, Krenželok "C", Berisha

J. Režnar

Baník vítězí v prodloužení nad Porubou!

Poruba vyjela na led Sokolova s jednoznačným cílem – ukončit trápení čtyř proher v řadě. A ačkoliv dokázali vstoupit do utkání první brankou tým Poruby a dotáhli zápas do dramatického prodloužení, tak to byli nakonec Sokolovští borci, kteří dokázali urvat výhru.

1. TŘETINA

V úvodu utkání bylo výrazně cítit že jde o dva celky, které chtějí ukončit sérii proher. Ta čítala čtyři prohry na straně Poruby a dvě venkovní porážky na straně Baníku. První třetina se tak hrála v duchu opatrnější hry bez větších šancí. Jedinou výraznou šanci si připravili hosté ke konci osmé minuty. Ve svém brankovišti ale zaúřadoval Habal a nedopustil otevření skóre.

2. TŘETINA

Druhé dějství se odehrávalo v rychlejším tempu. Oba týmy ale držely taktiku, se kterou přišly na led v úvodu zápasu, a především se vyhýbaly zbytečným chybám. V zápase bez větších šancí ale dokázali jako první udeřit hosté. V čase 34:05 šikovně tečoval Vojtěch Štrondala jinak neškodné nahození Poruby a otevřel tak skóre zápasu. Odpověď Sokolova na sebe ale rozhodně nenechala dlouho čekat. Trvalo to pouze dvě minuty. Skvělou práci v obraně předvedl Adam Křemen a vypíchnutím puku zahájil protiútok, na jehož konci stál Štěpán Csamangó, který neomylně zamířil nad lapačku golmana hostí.

3. TŘETINA

Jako první ohrozili branku hosté, když se Jakub Kotala ukázal zcela nehlídaný před Habalem. Ten ale zneškodnil pokus zblízka svojí lapačkou. V čase 48:09 ale dokázal opět udeřit Sokolov. Po tlačenici u mantinelu v obranné třetině Sokolova se dostali Šik s Kofroněm do situaci dvou proti jednomu. Šik si trpělivě položil obránce a skvělou přihrávkou nabídl Kofroňovi prázdnou klec.

Po navýšení na 2:1 se Sokolov stáhl spíše do obranné a hry a vypadalo to, že tak poklidně dohraje celé utkání. Jenže v čase 55:58 přišla šťastná situace pro Porubu, kdy se z nenápadné situace odrazil puk přímo do jízdy Šoustalovi, který se z pravého kruhu nemýlil a z první pálil nechytatelně pro Habala.

PRODLOUŽENÍ

V prodloužení jako by oba týmy zapomněly na poklidný předchozí průběh utkání a pustili se do hry tří proti třem naplno. Jako první se mohli prosadit Porubští, ale Habal byl i tentokrát zcela jistý ve svém postavení. Na počátku 63. minuty se dopustil podrážení Bartko a nabídl Sokolovu přesilovou hru. Ve hře 4 na 3 si dokázali vypracovat hráči Sokolova hlavně díky skvělému pohybu několik nadějných šancí. A taky, že v čase 63:07 se jedna uchytila a Daniel Kružík výstavní střelou pod břevno proměnil nahrávku Vracovského zpoza brány.

Sokolov se tak po dvou venkovních prohrách vrátil zpátky na vítěznou vlnu a proti Porubě bere na domácím ledě 2 body. Zcela naopak, tým z východu republiky naopak prodlužuje svoji sérii již na pět porážek. Se ztrátou jednoho bodu tak Sokolova náleží skvělé druhé místo v tabulce Maxa ligy.