11.10. 2024 | A-tým | Petr Vrba
Zpět na domácí led proti Porubě

Po dvojici venkovních utkání, ze kterých borci ze Sokolova dokázali přivést bod, se vracíme opět na domácí led. V sobotním utkání přivítáme atraktivního soupeře z Poruby.

Forma Sokolova: Baník měl po skvělém úvodu do sezony trošku rozpačité poslední zápasy, a to především v ofenzivní části hry. I tak ale Sokolov dovedl přivést alespoň bod z dvojice venkovních utkání a aktuálně figuruje na druhé příčce Maxa ligy. V posledním zápase jej dokázal předskočit Zlín, ale rovnou trojice týmů Zlín, Baník a Vsetín sdílejí 20 bodů.

Forma Poruby: Porubští rozhodně neměli špatný vstup do sezony a vedli si v úvodních zápasech skvěle. Podobně jako v případě Sokolova ale ztrácejí svoji formu v posledních zápasech. A to dokonce zásadním způsobem. Zatím co Sokolov z posledních čtyř utkání získal 6 bodů, tak na straně Poruby figuruje nula po prohrách s Jihlavou, Slavií, Zlínem a Přerovem. V tabulce Porubě aktuálně náleží osmá příčka.

Co sledovat v zápase?
Mírným favoritem je Sokolov. A to nejen díky tabulkovému postavení, ale formě v posledních zápasech i domácí formě. Zatím co Baníkovci doma okusili hořkost porážky pouze jedinou, tak Poruba na venkovním ledě naopak má negativní bilanci tří proher a dvou výher. V loňské sezoně ale Sokolov nedokázal proti Porubě získat výhru ani jednou. Nutno ale dodat, že loňská sezona byla historicky nejzdařilejší pro klub z Poruby.

Na domácí utkání proti Porubě se můžete těšit již tuto sobotu 12.10.2024. Úvodní vhazování se koná tradičně v 17:00.