Svačina "A", Veselý, Ostřížek, Haas, Marozs, Cedzo, Ramik, Macháček, Kucsera, Spěváček, Šilar, Matiaško

Martin Hrnčár

Tomáš Mariška

Z Frýdku odváží Baník bod

Před výrazně mladší diváckou kulisou se Baník Sokolov představil tentokrát na ledě Frýdku-Místku. Na branky chudé utkání nakonec došlo bezbrankovou remízou do samostatných nájezdů, kde Sokolov neuspěl a podruhé v řadě prohrává.
V poměrně neobvyklém duchu se odehrálo utkání desátého kola Maxa ligy ve Frýdku-Místku. Sokolov zde vystoupil před publikem z místních škol již v 10:00 ve středeční dopoledne.

1. TŘETINA
V rámci první třetiny hráči Sokolova začali brzkým vyloučením za nepovedené střídání. Tu hosté nedokázali využít a také Sokolov se tak postupem času dostával více do hry. Tou největší šancí se v desáté minutě prezentoval Kofroň, který tečoval šikovné nahození Tomečka. Teč ale jen těsně minula bránu. Do konce třetiny stačili zahrozit také domácí. Díky kvalitnímu bloku obrany ale ve slibné situaci nemusel Habal zasahovat.

2. TŘETINA
I druhou třetinu začali hráči Sokolova rychlým vyloučením. Ve vzniklé přesilové hře si domácí počínali mnohem aktivněji. Nejblíže brance byl Veselý, který zahrozil střelou z mezikruží, kterou dokázal Habal zneškodnit. K polovině zápasu se pak aktivita přesunula více na hokejky Sokolova. Nejdříve Pulpánův pokus musel zneškodnit golman Frýdku, následně se v zajímavé situaci ocitl také David Kofroň.

Ve 33. minutě byli ale nejblíž vstřelené brance domácí. Kucsera skvělou střelou dokázal překonat sokolovského golmana, ale tomu tentokrát pomohla tyč. Gólem neskončila ani nebezpečná situace Frýdku, kdy přečíslení dvou na jednoho Havránek s Haasem nevyřešili ideálně.

3. TŘETINA
Představení dvojice spolehlivých golmanů pokračovalo i v posledním dějství. Nejdříve se musel kvalitním zákrokem blýsknout Habal proti Haasově dorážce, následně se na počátku 54. minuty v dobré situaci objevil Kofroň. Ani on ale tváří tvář brankaři neuspěl. Konec utkání se nesl v drtivém náporu domácích. Nejdříve Habal musel zneškodnit tutovku Svačiny a necelou půl minutu před koncem potom mohli domácí rozhodnout v nepřehledné mele.

PRODLOUŽENÍ A NÁJEZDY
V prodloužení si oba týmy počínaly velice opatrně a tak jsme se nedočkali žádných branek ani divoké hry nahoru / dolu. Hra tak dospěla až do samostatných nájezdů. V nich byl golman Frýdku stoprocentní a jediná trefa z hokejky Haase rozhodla o prohře Sokolova.

Baník tak veze druhou prohru v řadě, ale z ledu Frýdku alespoň odváží také jeden venkovní bod. Příští utkání se bude konat v sobotu od 17:00 na domácím ledě proti Porubě.