9.10. 2024 | Mládež | Mládež HCB
Výsledkový přehled mládeže

Poměrně úspěšný víkend má za sebou mládež Baníku. Výhry si připsali junioři, starší žáci i kategorie U11. Bez prohry pak absolvovaly turnaje kategorie U10 a U8.

REGIONÁLNÍ LIGA JUNIRŮ

HC Baník Sokolov – HC Draci Bílina 9:0 (1:0, 4:0, 4:0)

Góly (asistence): Kvasňovský (Šuma), Ondráš (Postl, Krejbich), Kožík, Dobřemysl (Šilhan Š.), Petrák (Šilhan Š., Příplata), Kožík (Hynek), Příplata, Kožík (Šilhan Š.), Postl (Ondráš)

Sestava: Tomášek (Kříž) - Krejbich, Postl, Bachar, Hynek, Příplata, Magner - Šuma, Kvasňovský, Ondráš, Šilhan Š., Dobřemysl, Kožík, Sztolarik, Skuhravý, Petrák, Chromek

Petr Holejšovský: Náš výkon v první třetině nebyl úplně podle našich představ. Hodně jsme propadali v útoku a dovolovali hostům velmi nepříjemně ohrožovat naši branku. Velké šance byly vidět na obou stranách, ale využitá byla pouze jedna, a to na naší straně. Po přestávce se naše hra zlepšovala. Soupeře jsme již nepouštěli do šancí, a naopak si vytvářeli v útočném pásmu velkou převahu. Hostům jsme dokázali odskočit na rozdíl pěti branek a získat potřebný klid na naše hokejky. Ve třetí třetině jsme předváděli velmi dobrou hru a jsme rádi, že se nám podařilo výkon vygradovat a zápas dotáhnout do výrazného vítězství.

CCM LIGA DOROSTU

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly (asistence): Dulovec (Kratejl, Kukla), Opat (Moulis)

Sestava: Novák (Hengerič) - Smatana, Herout, Nešvera, Moulis, Ulrych, Hudský, Iuzeev - Milička, Pecka, Mičik, Dulovec, Kratejl, Beran T., Kukla, Opat, Rybár, Kursa

Petr Nekvinda: V sobotu dorost odehrál v Ústí nad Labem páté mistrovské utkání, které skončilo prohrou. Proti dosud prvnímu mužstvu tabulky se našim hráčům nedařilo. Byli jsme dvě třetiny horším týmem u všeho později než soupeř, špatně dobruslovali do obranné třetiny a v útočném pásmu jsme se jen těžko prosazovali. Třetí třetina byla již vyrovnaná, vstřelili jsme kontaktní gól, ale v následné power-play inkasovali.

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ „B“

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov „A“ 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Góly (asistence): Szabó, Szabó, Rosenkranz (Heidenreich), Vlach J. (Rosenkranz, Skála), Szabó

Sestava: Špička - Heidenreich, Szabó, Skála, Božek - Rohm, Dvořák J., Lalik, Brychta, Rosenkranz, Dubaj, Vlach J., Gössl

Marek Brzobohatý: Vstup do utkání se klukům moc nepovedl, a proto jako první využili šance domácí a vstřelili nám gól. Kluci tak museli přepnout na vyšší stupeň, zrychlit svou hru, dobruslovat akce do obraného pásma. Tím jsme donutili soupeře k chybám a vznikl prostor k našim šancím, které skončili brankami v domácí síti. Ve třetí třetině už baníkovci vedli v utkání, které zvládli až do konce.

HC Baník Sokolov „B“ – HC Rebel Město Nejdek 11:1 (1:1, 6:0, 4:0)

Góly (asistence): Berka (Krása), Katriňák, Krása, Muráň (Krása), Krása, Červenka, Berka (Katriňák), Jakubka (Muráň), Berka (Teplý), Červenka, Krása

Sestava: Werner (41.-60. Vlach M.) - Kurča, Katriňák, Červenka, Martin, Krása - Jakubka, Muráň, Berka, Teplý, Hendrych

Marek Brzobohatý: Druhé utkání starších žáků bylo se soupeřem z Nejdku. Soupeř v první třetině cítil šanci na dobrý výsledek, a tak bojoval a držel krok s našimi hráči. A i když se hrálo v první třetině převážně v soupeřově pásmu, byl stav po první třetině 1:1. Od druhé třetiny soupeř snižoval nasazení, a tak si kluci mohli vytvářet šance z herních kombinací ze kterých padaly góly do soupeřovy branky.

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ „A“

HC Baník Sokolov – HC Škoda Plzeň 7:15 (1:6, 3:4, 3:5)

Góly (asistence): Bílek (Bakura), Bakura (Bílek), Bílek, Bílek (Radaušer), Bakura, Maurer (Jakubka, Kurča), Radaušer (Bílek)

Sestava: Bubeník (17.-60. Dočkal) - Kurča, Krása - Jakubka, Petrák, Bílek, Zachar, Terek, Radaušer, Rončka, Bakura, Maure

David Troška: V utkání jsme ihned 2. střídání vstřelili úvodní gól na 1:0 a tým to nakoplo. Nicméně krátce na to soupeř naší radost rychle utnul a vstřelil nám několik gólů, na které se ani moc nenadřel a morálka týmu šla rapidně dolů.

Do 2. třetiny jsme si ale řekli, že máme na to, abychom se soupeřem dokázali hrát kvalitní hokej a kluci se opět semknuli a třetinu jsme zahráli velmi dobře a skončila stavem 3:4. Do poslední části se kluci vzájemně povzbudili a šlo vidět, že jim výsledek není lhostejný. 3. třetinu jsme tedy začali výborně a během několika minut jsme vstřelili 3 góly. Poté se opakovalo dění z 1. třetiny a soupeř přidal dalších 5 gólů.

Klukům bych chtěl poděkovat za to, že v utkání makali celých 60 minut a ani za velmi nepříznivého stavu pro nás, se na nic nevykašlali a nic nevypustili, toto hodním jako pozitivní krok k úspěchu.

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ „B“

HC Mariánské Lázně – HC Baník Sokolov 4:15 (0:7, 0:5, 4:3)

Góly (asistence): Krištůfek, Maurer (Bílek), Radaušer, Bakura, Radaušer, Bakura, Krištůfek (Bakura), Krištůfek (Bakura), Bakura (Török, Rončka), Lászlo, Petrák (Terek), Krištůfek, Lászlo, Krištůfek, Krištůfek

Sestava: Benešovský - Török, Pech - Sivíček, Petrák, Lászlo, Bílek, Jechová, Zachar, Pochyba, Terek, Radaušer, Rončka, Krištůfek, Bakura, Maurer

David Troška: Do utkání jsme vstoupili v dobrém tempu. Vytvořili jsme si hned několik gólových šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Poté co se nám podařilo vstřelit první branku, jsme se začali více střelecky prosazovat a první i druhou třetinu jsme herně i gólově suverénně z naší strany ovládli. Do 3. třetiny jsme nastoupili bez první lajny (kteří vzhledem k nedělnímu těžkému utkání dostali prostor k regeneraci) a zápas jsme dohráli na 2 pětky. Bohužel nám začaly síly ubývat a třetinu jsme prohráli 4:3. Celkově bych chtěl klukům za výkon v utkání poděkovat, plnili, co jsme si řekli a několik gólů jsme dali i po krásně sehraných akcích do prázdné brány.

Sestava: Šenkýř – Krištůfek, Kraus, Červenka, Csipka, László, Petrák, Plecho

Pavel Csipka: Veliká pochvala celému týmu za kolektivní výkon, podpořený vynikajícím Pepíkem Šenkýřem v bráně.

SOUTĚŽ 2. TŘÍD KARLOVARSKÉHO KRAJE

Účastníci: Karlovy Vary, Ostrov, Mariánské Lázně

Sestava: Schmiedová – Rohan, Bakura, Hanzl, Teplý, Říha, Štych, Kereta, Polesná, Kašpar, Marák

Pavel Hubáček: Také pro nejnižší věkovou kategorii začaly svazové turnaje druhé třídy. Do Mariánských Lázní se vydal "A" tým, který měl po domluvě možnost konfrontovat se s "A" týmem z Karlových Varů. Kluci ve vzájemném zápase potvrdili kvalitu a zvítězili vysokým rozdílem bez inkasované branky. Další zápasy s Mariánskými Lázněmi a Ostrovem naše děti neprověřily, ale děti si užily hezkou sobotu a každý mohl oslavit spoustu vstřelených branek. Jsme spokojeni, jaký pokrok děti dělají, neboť mají veškerý servis v hokejových třídách s kvalitním tréninkem. Jen se nesmíme všichni uspokojit, ale pokračovat v každodenním zlepšování se.

Turnaj v Chebu

Účastníci: Cheb „B“, Cheb, Nejdek

Sestava: Vachek – Mikleš, Novický, Večeřa, Piskáček, Tomeček, Mach, Lukášek, Fröhlich, Csamangó, Bouda

Pavel Hubáček: V Chebu dostali příležitost hlavně děti z nové první hokejové třídy. Půlka týmu byla mladšího ročníku, než pro který byl turnaj určen. Nás hlavně zajímalo, jestli děti, které mimo "základnu" začínají trénovat a jsou vystavené režimu hokejové třídy, jsou po defacto měsíci práce schopné obstát. Děti nakonec nejenže obstály, ale také dokázali všechny zápasy proti Chebu "A", Chebu "B" a Nejdku s přehledem vyhrát. Zejména bruslařský rozdíl, chuť hrát a bojovnost byla výrazná. Děti ještě neumí vystřelit a zakončit, proto bylo konečné skóre ve všech zápasech ještě milosrdné. Děti si zasloužily pochvalu a budiž to jen motivací k dalšímu učení se.