8.10. 2024 | Mládež | Mládež HCB
Starší žáci o víkendu stoprocentní

Starším žákům Baníku se o víkendu dařilo. U14 zvítězila v Karlových Varech, kategorie U13 pak nezaváhala proti Nejdku

HC Energie K. Vary - HC Baník Sokolov U14 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Baníku nevyšel úvod a na začátku 10. minuty prohrával 2:0. V 17. minutě snížil Szabó, ale na začátku druhé třetiny vedli domácí znovu o dva góly. K obratu však ve 25. minutě zavelel znovu David Szabó, který snížil na rozdíl jediného gólu. Ve 32. minutě srovnal Rosenkranz a ve 38. minutě obrat dokonal Vlach – 3:4. Těsné vedení držel Baník do 60. minuty, kdy do prázdné brány skóroval David Szabó, který tak vstřelil svůj třetí gól a uzavřel na konečných 3:5.

Marek Brzobohatý: Vstup do utkání se klukům moc nepovedl, a proto jako první využili šance domácí a vstřelili nám gól. Kluci tak museli přepnout na vyšší stupeň, zrychlit svou hru, dobruslovat akce do obraného pásma. Tím jsme donutili soupeře k chybám a vznikl prostor k našim šancím, které skončili brankami v domácí síti. Ve třetí třetině už baníkovci vedli v utkání, které zvládli až do konce.

VÍCE

HC Baník Sokolov U13 - HC Rebel Město Nejdek 11:1 (1:1, 6:0, 4:0)

Baník sice v první třetině měl převahu, ale po brance Berky vedl jen o gól, a navíc soupeř na konci 16. minuty srovnal. Ve druhé třetině už ale Baník dominoval a své vedení postupně zvyšoval až na 7:1. V poslední části pak Sokolov přidal další 4 góly, kdy hattricky zaznamenali Lukáš Berka a Vojtěch Krása. Baník si tak připsal první dva body do tabulky.

Marek Brzobohatý: Druhé utkání starších žáků bylo se soupeřem z Nejdku. Soupeř v první třetině cítil šanci na dobrý výsledek, a tak bojoval a držel krok s našimi hráči. A i když se hrálo v první třetině převážně v soupeřově pásmu, byl stav po první třetině 1:1. Od druhé třetiny soupeř snižoval nasazení, a tak si kluci mohli vytvářet šance z herních kombinací ze kterých padaly góly do soupeřovy branky.