9.10. 2024 | A-tým | Petr Vrba
Hokejisty Sokolova čeká netradiční utkání před zraky mladých fanoušků

Normálně by to bylo kolo jako kterékoliv jiné. Ve středu 9.10. se ale odehraje letošní 10. kolo Maxa ligy mezi domácím Frýdkem-Místkem a Sokolovem v poněkud odlišném duchu.

Start utkání je totiž naplánovaný již na 10:00. Kdo by ale ve středu v deset dopoledne mohl na ligové utkání? Ve Frýdku se rozhodli tento zápas věnovat místním dětem, a tak se tribuny zasypou hojnou návštěvou z místních škol. Odhadovaná návštěva tohoto utkání je podle dostupných zdrojů až 1 500 dětí. Strana Baníku Sokolov s tímto nápadem jednoznačně souhlasí.

Forma Sokolova: A teď už k tradičnímu předzápasovému reportu. Sokolov se v posledních utkáních oproti začátku sezony spíše lehce trápí. V posledním domácím utkání museli hráči Sokolova otáčet ze stavu 0:2 na startu poslední třetiny proti Chomutovu. Nakonec ale dokázali vytěžit dva body. Za to na ledě Pardubic „B“ vyšli Baníkovci letos poprvé naprázdno i na venkovním ledě a prohráli vysoko 1:5.

Stále ovšem ale Sokolov drží první místo tabulky Maxa ligy o dva body před Zlínem, který má také zápas k dobru. Je tak pouze v rukou borců ve žlutočerné, zdali první místo budou hájit i po desátém kole.

Forma Frýdku-Místku: Oproti tomu Rysové z Frýdku-Místku okupují poklidné vody středu tabulky. S 12 body jsou na aktuálním 9. místě. Stejně jako hráči Sokolova přitom i Frýdek ztratil na domácím ledě bod s Chomutovem, který se mu podařilo zdolat až v samotném prodloužení. Ve vyrovnané zápasové bilanci dokázali Rysové zaznamenat po třech výhrách i porážkách, stejně tak jako jednou vyhráli a prohráli po základní hrací době.

Co v zápase sledovat?

Určitě bude stát za to kulisa, která bude v podání dětského publika neobyčejná. Na samotném ledě pak bude zásadní to, jakým způsobem Baník vstoupí do utkání. Vzhledem k brzkým brankám s Pardubicemi „B“ a nepříznivým stavem proti Chomutovu se naši borci rozhodně pokusí zápas zachytit od samotného začátku.

V loňské sezoně brali tři ze čtyř zápasů hráči Sokolova. Nutno ale říct, že dvakrát se to podařilo až v prodloužení.