HC Dynamo Pardubice "B"
Rozhodčí: Čáp, Kosnar - Maštalíř, Juránek, tresty: 8:4
Vyloučení - 2 min.: 8:3, 5 min.: 0:1
Střely: 26:18, počet diváků: 200
  • 00:31 Rákos (Žálčík, Herčík)
  • 19:45 Herčík (Chabada, Kaplan)
  • 34:23 Žálčík (Kolář, Rákos)
  • 51:26 Voženílek (Fiala, Pochobradský)
  • 52:24 Janata (Šmajda, Krajčík)
  • 56:50 Lichtag (Pochobradský) - do prázdné brány
Zlín - Prostějov 2:1
Přerov - Vsetín 2:4
Jihlava - Kolín 1:2
Frýdek-Místek - Chomutov 3:2 SN
Třebíč - Litoměřice 2:1
Slavia Praha - Poruba 2:1
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Vomáčka (Honzík)

Chabada, Kolář "A", Nedbal, Švec, Tvrdík, Voženílek, Nedelka, Kubíček

Žálčík, Rákos "A", Herčík, Formánek, Kaut "C", Kaplan, Pochobradský, Mikyska, Lichtag, Kalužík, Fiala, Pavlata

Trenér:

Tomáš Jirků

Trenéři:

Tomáš Mariška, Václav Eismann, David Fečo

Sokolov letos poprvé poražen na venkovním kluzišti

V rámci devátého kola Maxa ligy vycestoval Baník Sokolov do útočiště v Chrudimi, kde vyzval domácí Pardubice "B". A právě zde také našel svého prvního letošního přemožitele na venkovním ledě. Baníkovci prohráli vysoko 5:1.

1. TŘETINA

První třetina patřila brzkým a pozdním brankám. Špatný vstup Sokolova do utkání totiž znamenal první inkasovanou branku již v čase 00:31, kdy se z úvodní šance prosadil velezkušený Daniel Rákos. Sokolov, který neskládal zbraně, měl k dispozici několik přesilových her a dokázal si vybudovat slibné šance na skórování. Ani jednu ale nedokázal proměnit ve srovnávací branku. A jak třetina začala, tak i skončila. Tentokrát v čase 19:45, jen patnáct vteřin před koncem třetiny, navýšil na vedení 2:0 domácí Daniel Herčík z přesilové hry.

2. TŘETINA

V rámci druhé třetiny Sokolov nastoupil ve zvýšené aktivitě, a dokonce dostal zajímavou možnost početní výhody. I přes několik kvalitních situací a dobrý pohyb v pásmu ale nedokázali žlutočerní vsítit snižující branku. Opačný spád pak dostal zápas jen pár vteřin před svojí polovinou.

Šedivý důrazně zakročil proti jednomu z hráčů Pardubic a v následné nepřehledné situaci se spustila na ledě mela. Ta vyústila v pětiminutové vyloučení Sokolova a dvouminutový trest pro Pardubice. Krátce po začátku tříminutové početní výhody Pardubic udělal technickou chybu Martin Osmík a Sokolov šel do početní nevýhody 3 proti 5. A ačkoliv tu první dokázal přežít, tak pod následným tlakem Tomáš Rohan vyhodil puk z vlastního pásma až na tribuny a druhou zesílenou přesilovou hru využil v čase 34:33 Lukáš Žálčík tvrdou střelou.

3. TŘETINA

V rámci posledního dějství se hráči Sokolova pokoušeli kvalitním pohybem donutit Pardubice k chybě vedoucí k prvnímu úspěchu pro Baník. Dobře zformovaná obrana Pardubic se ale dokázala vyhýbat problémům až do 13. minuty, kdy pod tlakem vyhodil puk na tribuny pro změnu bránící hráč Pardubic. I tato přesilová hra ale zůstala nevyužita, především díky skvěle blokující obraně Pardubic. Úplný konec nadějí pak přišel v čase 51:26, když na náskok čtyř branek zvýšil Marek Voženílek. Jiskřičku ale dokázal vykřesat Radek Janata, který pohotově zametl do branky Prostějova vyražený puk, a v čase 12:24 tak obral brankáře domácích o nulu. Přesilovou hru čtyři minuty před koncem pak zkusil Sokolov využít ke hře v šesti. V té ale nejen, že nebyl úspěšný, ale v čase 56:50 obdržel z hokejky Jakuba Lichtaga pojišťující branku do prázdné klece.

V devátém kole tak Sokolov našel svého prvního přemožitele na venkovním ledě. Zlomové byly především přesilové hry, které v dnešním utkání Baníkovcům nesedli, zatím co Pardubice dokázali využít rovnou dvě. I přes dnešní prohru ale Sokolov drží první příčku Maxa ligy. Příští domácí zápas odehrají borci Sokolova v sobotu 12.10. od 17:00. Na domácím ledě uvítají soupeře z Poruby.