Jekel (Petrásek)

Kadeřávek, Baláž, Němec, Eliáš, Husinecký, Ulrych, Havel "A", Poizl

Berka, Hübl "C", Lukeš "A", Tůma, Eret, Svoboda, Svoboda, Hejcman, Guman, Koblížek, Mála

V nájezdovém dramatu Baníkovci zdolali nováčka soutěže

Sobotní utkání přineslo nefalšované drama. Piráti Chomutov, staronoví účastníci první nejvyšší soutěže, přijeli na led Sokolova s jasným cílem poprvé urvat tři body. Zápas nakonec rozhodla až neuvěřitelná 17. série nájezdů!

1. TŘETINA

Kvalitní vstup Sokolova do zápasu se mohl poměrně rychle vymstít, když v sedmé minutě šel Sokolov do oslabení. Především velezkušený František Lukeš měl velké šance na otevření stavu pro hostující, ale Habal dokázal uhájit svoji svatyni. Do konce třetiny se v zajímavých situacích objevil ještě chomutovský Viktor Hübl a svoji šanci na úvodní branku měl i Jan Kern. Po prvním dějství se ale týmy rozešly shodně bez branek.

2. TŘETIINA

Ve druhé třetině mohli diváci sledovat bojovný hokej, ze kterého měl po většinu času více Sokolov. Větších šancí jsme se ale nedočkali. Zcela naopak na straně hostí ale přišlo šťastných pár minut. Nejprve v čase 34:44 Štěpán Němec svojí střelou na vzdálenější tyč dokázal překonat Habala z nečekaného úhlu. O chvíli později Baník dostal výhodu přesilové hry. Tu přitom nejen, že nevyužil, ale stav hráčů na ledě se navíc srovnal kvůli špatnému střídání hráčů Sokolova. Aby toho nebylo málo, tak v následné hře čtyř proti čtyřem zaváhal na útočné modré František Klejna. Vypíchnutý kotouč jako první dojel Tomáš Guman a v čase 37:41 zakončil mezi Habalovi betony – 0:2.

3. TŘETINA

Do třetí třetiny nastoupil Sokolov s jednoznačným plánem, obrátit nepříznivě se vyvíjející stav utkání. A nutno říct, že od první minuty se Baníkovci drželi v útočném pásmu a tvořili si řadu šancí. Asi tu největší měl Vojtěch Tomeček, který tváří tvář Jekelovi nedokázal puk propasírovat do brány. Ani následní dorážka Tomáše Vracovského se nesetkala s úspěchem.

V čase 47:25 ale bylo rozhodně veseleji! Nabídnutou přesilovou hru totiž využil David Tureček. Ten od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a uklidil kotouč za dobře zastíněného Jekela. I přes řadu zajímavých situací ale další branka nepadla. Sokolov tak dvě minuty před koncem risknul hru v šesti a nelitoval! V čase 58:27 vyslal Vojtěch Tomeček nahození od modré čáry, které před Jekelem skvěle tečoval Štěpán Csamangó a srovnal na 2:2.

PRODLOUŽENÍ A SAMOSTATNÉ NÁJEZDY

V prodloužení pokračovali hráči Sokolova ve skvělé koncovce základní hrací doby. To vyústilo v další faul Chomutova. Přesilovou hru 4 na 3 se ale nepodařilo využít, a to také díky zásahu tyčky, která kryla Jekelova záda. Série nevyužitých šancí domácích tak vedla do samostatných nájezdů.

V těch diváky na Zimním stadionu Sokolov čekalo teprve pořádné drama! Skvělé nájezdy střídající se s jistým Jekelem a Habalem v bráně vyústily až v 17. sérií. V té se vytáhl teprve jednadvacetiletý Jakub Šedivý, který parádní „forsbergovkou“ dokázal překonat Jekela. Následný pokus Tůmy pak pohlídal sebejistý Habal.

Proti staronovému účastníku první nejvyšší soutěže tak dokázali domácí borci ustát a prodlužují svoji vítěznou sérii již na čtyři utkání. Příští zápas sehrají Baníkovci již v pondělí. Od 18:00 vyzvou na venkovním ledě Pardubice „B“.