1.10. 2024 | A-tým | Petr Vrba
Baník míří na led Slavie Praha

Další výzvou pro kluky ze Sokolova bude Slavia Praha. Sokolov prozatím drží opravdu výbornou formu a právem je v čele tabulky. Oproti loňskému roku se ale dokázala výrazně zlepšit také Slavie.

Forma Baníku: Sokolov je se 14 body na zasloužené 1. příčce letošního ročníku Maxa ligy. S jedinou porážkou a jednou výhrou v prodloužení tak dokázal za šest zápasů ztratit jen 4 body. Největší postrach přitom může být hlavně pro domácí týmy, protože na venkovním ledě Baník prozatím neztratil jediný zápas.

Forma Slavia: Zatím co v posledních letech nedokázala Slavia Praha podávat ty výkony, které si přála, tak úvod letošní sezony zcela naopak Pražané mohou považovat za úspěšný. Z pěti zápasů si Slavie nese jedinou prohru a jednu výhru v prodloužení. Bilanci ztracených bodů tak má stejnou jako Sokolov. Navíc s 21 brankami je nejproduktivnějším týmem. S 11 body okupují prozatímní 4. příčku tabulky.

Co v zápase sledovat?
Pro Sokolov bude Slavie dalším zajímavým vyzyvatelem. Oba týmy jsou totiž v letošním ročníku na vítězné vlně a je jisté, že pro jeden z týmů to bude teprve druhá porážka sezony. Slavie s 21 brankami v pěti utkáních a Sokolov s 19 v šesti utkáních navíc slibují ofenzivní podívanou. Z loňské sezony si Sokolov proti soupeřům z hlavního města vedl dobře. Ze čtyř utkání bral rovnou tři vítězství, jedno z nich až v prodloužení.