1.10. 2024 | Mládež | mládež HCB
Kategorie U9 začala sezonu úspěšně

Třetí třída HC Baník Sokolov sehrála o víkendu dva svazové turnaje. Na obou dokázali hráči kategorie U9 všechny zápasy vyhrát.

V sobotu se ve Varech přestavil první tým, který byl doplněn i o hráče ročníku 2017. Baník se zde utkal s Karlovými Vary, Chebem a Nejdkem. Ve všech zápasech pak dokázal zvítězit.

Sestava: Karas J. – Suchopár, Shtefanyuk, Friedrich, Štych, Hanzl, Bakura, Karas A.

Trenér Pavel Hubáček: Karlových Varech se dle domluvy s trenéry Energie potkala naše "A" mužstva. Vzájemný zápas jsme i přes řadu absencí zvládli a zvítězili, byl to bohužel jediný, řekněme, vyrovnaný zápas. Zbylé zápasy proti Chebu a Nejdku nám nepřinesli konfrontaci, kterou bychom pro děti potřebovali. Děti si mohly zastřílet a udělat si tak hezký víkend. Pro nás trenéry je to na jedné straně potvrzení, že s přípravkovými ročníky pracujeme dobře, na druhé straně starost s tím, že úroveň těchto zápasů není dobrá.

I v neděli nastoupila kombinovaná sestava, kdy příležitost dostali také z části hráči ročníku 2017 i jeden hráč ročníku 2018. Přesto i na domácím turnaji Baník dokázal všechny tři zápasy vyhrát, byť s Karlovými Vary otáčel nepříznivý vývoj a o svém vítězství rozhodl až dvě vteřiny před koncem.

Sestava: Schmiedová, Klodner – Kuneš, Marák, Vojta, Petrus, Lippert, Soukup T., Říha, Rohan, Teplý.

Trenér Pavel Hubáček: Opět po domluvě s kolegy z Energie se u nás sešly "B" týmy, tak aby si děti nehledě na aktuální výkonnost vyrovnaně a adekvátně zahráli pro jejich další rozvoj. Ve vzájemném zápase s KV jsme byli lepším týmem, ale nemohli jsme se dlouho prosadit. Kluci však zápas 2 vteřiny před koncem otočili díky gólu Sama Kuneše a děti si tak mohly užít první radost. Ve zbylých dvou zápasech proti Ostrovu i Mariánským Lázním si kluci mohli zastřílet a připsat si vysoká vítězství. Gól si dal každý, kdo nastoupil, takže u dětí určitě panovala spokojenost. Pro trenéry bylo prospěšné, že děti byly pospolu skoro celý den, protože hráči, kteří nastoupili k turnaji byli dopoledne na akci "Pojď hrát hokej" a malým nováčkům představovali minihokej. Poté jsme šli týmově na oběd a fandit dorostencům. Čas pospolu je pro nás i kluky určitě potřebným a jsme za celý den rádi.