Cachnín, Kulda, Čachotský "C", Vrhel, Menšík, Štefančík, Havránek, Toman, Harkabus "A", Chvátal, Pořízek, Půček

Viktor Újčík

Tomáš Mariška

Baník zlomil Jihlavu v úvodní desetiminutovce a odváží tři body!

Páté kolo letošní Maxa ligy přineslo pro Sokolov hotové žně. Nejen, že se dokázal rovnou třikrát prosadit z početní výhody, ale na ledě Jihlavy rovnou dokázal nadělit pět branek. Po výhře 5:1 se tak vrací Baník Sokolov zpět k vítězné náladě. A o co víc, Baníkovci ukončili více než sezonu a půl dlouhé čekání na výhru nad Duklou Jihlava.

1. TŘETINA

Zatím co Sokolov si první třetinu užil, tak hráči Jihlavy by na ni určitě nejraději zapomněli. Do vedení totiž šel Baník již v 6. minutě. V nabídnuté přesilovce dostal prostor Vojtěch Tomeček, který si sjel s pukem a od levého kruhu se nemýlil střelou ze zápěstí. Sokolov tak ukončil sérii nepovedených přesilových her. O to lépe bylo, když o pár minut později dostali borci ve žlutém další početní výhodu. Po sérii nebezpečných střel nakonec po výborném přechodu středním pásmem kombinace Sokolova vedla až za Beranova záda. V čase 09:38 další kanadský bod připsal David Kofroň.

Jihlava očividně zaskočená vývojem utkání zcela zkolabovala v obraně. O neuvěřitelných 10 vteřin později totiž Beran neudržel střelu a vyražený puk v čase 09:48 dorazil nikým nepokrytý Martin Osmík. Také Jihlava ale nezůstala s prázdnou. S rostoucím tlakem se prosadil v nepřehledné situaci Richard Cachnín a v 16. minutě snížil na 1:3. V 18. minutě navíc za Habalovými zády zazněla horní tyč, ale šance zůstala nevyužitá.

2. TŘETINA

Sokolov, který vstoupil do druhé třetiny se slušným náskokem vsadil na klidnější hru. Ta se také odehrávala bez větších šancí. A to i v případě přesilové hry Jihlavy, během které se nepodařilo domácím vytvořit si příležitost ke skórování. Zcela naopak Baník ale využil již třetí přesilovou hru v tomto utkání. Po přesné křižné přihrávce se z první nemýlil Tomáš Vracovský a ve 34. minutě vrátil Baníku třígólové vedení. Jihlava dostala početní výhodu také v posledních dvou minutách, nejnebezpečnější přesilovku v dnešním utkání ale nedovedla ke snížení stavu.

3. TŘETINA

Do úvodu posledního dějství nastoupila domácí Jihlava aktivní hrou. Poměrně rychle ale šla do oslabení, které se navíc na pár desítek vteřin zdvojnásobilo. Trenérská lavička Sokolova reagovala oddechovým časem. I tak ale výhodu 5 proti 3 Sokolov nevyužil. Ve 49. minutě šli navíc do oslabení borci Sokolova a místním divákům se naskytla nevídaná podívaná. Dukla se totiž rozhodla umocnit svoji přesilovou hru a více než deset minut před koncem šla do šesti. To ale nedokázal Sokolov využít ke vstřelení další branky. Davida Kofroně navíc zastavilo v 52. minutě břevno. To ale nemuselo černožluté mrzet. V 57. minutě totiž pláchnul Martin Osmík a svoji druhou dnešní brankou jednoznačně pojistil výhru Sokolova, 5:1.

Po prohře s Třebíčí tak dokázali borci Sokolova navázat na předchozí sérii výher, zatím co se Jihlava ani ve svém čtvrtém utkání nevyhnula vysokému brankovému přídělu. Příští utkání sehrají hráči Baníku na domácím ledě v sobotu 28.9. od 17:00. Naším soupeřem budou Zubři z Přerova.