25.9. 2024 | A-tým | Petr Vrba
V dalším kole Sokolov odcestuje na led Jihlavy

V posledním domácím utkání Sokolov přišel o svoji sérii tří výher. I přes dohnání dvoubrankového manka nakonec podlehl na domácím ledě 3:4 Třebíči. O navázání na předchozí výkony se ale pokusí už tuto středu na venkovním ledě proti Dukle Jihlava. Úvodní vhazování v 17:30.

Forma Sokolova: ačkoliv Sokolov prohrál své poslední utkání, tak se rozhodně nemá za co stydět. Po čtyřech kolem okupuje 4. příčku Maxa ligy s 8 body. Sdílený počet osmi bodů navíc má i Poruba s Litoměřicemi a na první příčku všem třem týmům chybí jediný bod.

S dosud 11 vstřelenými brankami se může Sokolov pochlubit jedním z nejlepších útoků, zatímco s 8 inkasovanými patří do poloviny tabulky.

Forma Jihlavy: Dukla si rozhodně představovala vstup do sezony úplně jinak. S pouhými třemi body aktuálně okupuje 11. příčku v tabulce. Nutno ale dodat, že kvůli povodňové situaci Jihlava vynechala úvodní kolo a má tak zápas k dobru.

Jako největší trápení Jihlavy se v letošní sezoně jeví obrana. I přes výhru 4:3 nad Zlínem totiž Jihlava inkasovala pět branek od Litoměřic a dokonce sedm branek na ledě Slavie Praha.

Co v zápase sledovat?

Z pohledu Sokolova bude zásadní vyhnout se častým vyloučením. Jihlavská přesilovka totiž patří mezi lepší v lize a Slavie to pocítila rovnou třikrát v rámci jediného utkání. Naopak Sokolovu to v letošní sezoně opravdu střílí a obrana Jihlavy se tak bude muset semknout více, než v předchozích kolech. Sokolov má navíc Jihlavě co oplácet. Poslední výhru totiž nad Duklou bral Baník v říjnu 2022.

Borci Sokolova navíc potkají i několik bývalých spoluhráčů. Na druhé straně tentokrát bude stát Stanislav Vrhel, Tomáš Harkabus nebo golman Adam Beran. Pohledu hokejového fanouška by rozhodně neměl ujít ani útočník Dukly Tomáš Čachotský, který patří mezi nejzkušenější borce Chance ligy.