29.8. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Hráči kategorie U8 přivezli z Teplic stříbro a bronz

Malí hokejisté z přípravkové kategorie U8 Baníku Sokolov vyrazili na výborně obsazený turnaj Primátor Cup do Teplic. Trenéři vyslali do bojů o cenné kovy dva týmy, které se rozhodně neztratily. Přípravkový A tým vybojoval stříbrné medaile a přípravkové „béčko“ dosáhlo na bronz.

„Důležité pro nás bylo, aby si všechny děti zahrály, a to bez rozdílu aktuální výkonnosti. Náš "A" tým ovládl základní skupinu, kde zaváhal pouze v jediném bodovaném poločase s Rytíři z Kladna a postoupil do semifinále z prvního místa. V semifinále jsme se utkali opět s Kladnem a oproti zápasu ve skupině jsme tento zápas ovládli 11:3. V zaslouženém finále jsme potkali Letce z Letňan, s kterými se pravidelně na dobře obsazených turnajích potkáváme. V základní skupině jsme dokázali Letňany v obou poločasech porazit, ale ve finále byly šťastnější Letňany, kterým jsme pogratulovali k vítězství 7:5 a těšíme se na další vzájemné měření sil. Kluci si zaslouží pochvalu, i když máme ještě hodně "práce" před sebou,“ říká trenér sokolovské přípravkové kategorie U8 Pavel Hubáček.

Baníkovský "B" tým měl na turnaji jediný cíl a to nasát jeho atmosféru, s chutí si zahrát a posbírat velké zkušenosti. To se podařilo na výbornou. Kluci skončili v základní skupině druzí, když si poradili s Teplicemi v obou poločasech, Kladno porazili v obou poločasech po nájezdech a nestačili pouze na Letňany.

„V semifinále jsme se utkali s Kladnem, kde výsledkem 5:4 bylo šťastnější Kladno, čímž nás poslalo do boje o bronzovou medaili. Tu si kluci vybojovali a zasloužili, když porazili Teplice 10:0,“ dodal sokolovský trenér.

Individuální ocenění hráčů HC B:

Nejlepším útočníkem turnaje "A" se stal Vojtěch Kašpar

Nejužitečnějším hráčem turnaje "B" se stal Vojtěch Tomeček

HC Baník Sokolov: Schmiedová, Klodner - Kašpar, Hanzl, Říha, Mikleš, Bakura, Teplý, Polesná, Štych, Vaňková, Novický, Lukášek, Mach, Tomeček, Večeřa, Bouda, Piskáček.