28.8. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Junioři Baníku ztratili dobře rozehraný zápas s Litoměřicemi

Skvělý vstup do utkání proti mužstvu Stadionu Litoměřice zaznamenali junioři Baníku Sokolov. Během úvodních třinácti minut dokázali soupeři nasázet tři branky a bez větších problémů kontrolovali průběh utkání.

„Soupeře jsme k ničemu nepouštěli a vypadalo to na pohodový zápas. Po vstřelení třetího gólu jsme ale polevili a naší nedisciplinovaností jsme hostům nabídli návrat do hry,“ říká trenér sokolovské juniorky Petr Holejšovský.

Protože se nejednalo o ojedinělé chyby a přestupky proti pravidlům, dokázal soupeř nabídnuté přesilové hry využít. Během druhé třetiny Litoměřice snížily na 3:2 a rázem to byl boj o každý metr ledu.

„Kromě zbytečných vyloučení jsme dělali i naprosto triviální individuální chyby. Navíc jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance a soupeř trestal jakékoliv naše zaváhání. Konečný výsledek, kdy jsme utkání prohráli 4:5, hovoří o naprosto nezvládnutém, byť dobře rozehraném zápase. Naštěstí tento kolaps nastal v přípravném utkání, protože v mistrovském zápase by nás taková prohra velmi mrzela,“ uzavřel trenér juniorů Baníku.

HC Baník Sokolov U20 - HC Stadion Litoměřice U20 – 4:5(3:0, 0:2, 1:3)

Branky (asistence): Král (Hájek, Kvasňovský), Dobřemysl (Šilhan, Kožík), Hájek(Král), Příplata (Chromek)

Sestava:

HCB U20 – Novák (30 min. Tomášek), Mlejnek-Krejbich, Hynek-Bachar, Malý-Postl, Příplata, Král-Kvasňovský-Hájek, Kožík-Dobřemysl-Šilhan Š., Chromek-Skuhravý-Šuma, Salva.