16.8. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Do Chebu dnes zamíří sestava mladíků, zápas se hraje až od 17:30

Po včerejším prohraném utkání s Chomutovem odehrají dnes hokejisté Baníku Sokolov další přípravný duel v Chebu. Jedná se o utkání v rámci regionální spolupráce a trenéři do něj nominují mladší hráče z kádru Baníku, které doplní juniory z karlovarské Energii.

„Chceme, aby klíčové role v tomto zápase převzali mladší hráči, a uvidíme, jak se budou schopni prosadit proti druholigovému soupeři,“ říká před dnešním duelem trenér Baníku Václav Eismann.

Ten nebyl spokojen s předvedeným výkonem svého týmu ve včerejším střetnutí, kde podle jeho slov hráčům chyběl pohyb, nedařilo se získávat puky na zadním mantinelu a dostávat soupeře pod tlak. „Představujeme si, že budeme hrát více pospolu, což se nám nedařilo. Soupeř si vzal v závěru po využité přesilovce a brejku vítězství na svoji stranu. Pro nás je ale samozřejmě lepší ztratit utkání nyní, v půlce srpna, než v polovině září v ligové soutěži,“ řekl Václav Eismann.

Rezervy svých svěřenců vidí sokolovští trenéři Eismann s Mariškou jak v defenzivních, tak v ofenzivních činnostech. „Těch věcí je spousta. Jsme ale stále na začátku a budeme na všem postupně pracovat. Závěr zápasu s Chomutovem bereme jako určitý výchovný moment, který přišel v době, kdy to ještě není tak důležité, ale určitě se z toho musíme poučit,“ dodal Václav Eismann.

Šanci odčinit včerejší porážku má tým Baníku dnes odpoledne v již zmiňovaném Chebu, kde se hraje od 17:30 hodin. I přes omlazenou sestavu je jednoznačným cílem sokolovského týmu vítězství. „Chceme vidět některé juniory Energie, kteří pro nás připadají v úvahu do soutěžní sezony, a chceme, aby všichni podali maximální výkon a zápas vyhráli. Dvě utkání během dvou dnů nevidíme jako problém. Jsme v náročném období přípravy a chceme hráče vidět v zátěži i únavě, protože potřebujeme zjistit, jak se v těchto momentech chovají a rozhodují,“ dodal Tomáš Mariška.