VSN
přípravné zápasy   15.8.2024 - 18.00
Piráti Chomutov
  • 08:58 Sklenář (Koblížek)
  • 11:09 Csamangó (Křemen)
  • 16:57 Vracovský
  • 54:22 Husinecký
  • 55:32 Fronk (Vildumetz)

Trenéři:

Tomáš Mariška, Václav Eismann, David Fečo
Soupiska Piráti Chomutov

Petrásek (Štěrba)

Březák, Poizl, Němec, Eliáš, Husinecký, Havel, Ulrych, Seemann

Fronk, Vildumetz, Guman, Tůma, Eret, Svoboda, Berka, Svoboda, Bednařík, Sklenář, Koblížek, Mála

Trenér:

Martin Pešout

Slibně rozehraný zápas Baník do vítězství nedotáhl

Chomutovští Piráti si ze Sokolova odvezli cennou výhru. V dnešním utkání dlouho prohrávali, ale v poslední třetině skóre vyrovnali a z brejku dokázali vstřelit rozhodující branku. Baník tak poprvé v přípravném období poznal hořkost porážky.

Gólový účet dnešního duelu otevřel v 9. minutě hostující Sklenář, který zužitkoval pěknou přihrávku Koblížka. Jenže vedení Pirátům dlouho nevydrželo. O necelé tři minuty později se totiž prosadil sokolovský Csamangó, který bekhendovým blafákem překonal hostujícího gólmana. A z bekhendové strany se prosadil i Tomáš Vracovský, který proměnil nařízené trestné střílení.

Vedení 2:1 Baník udržel do konce první třetiny, a protože ve druhém dějství nikdo neskóroval, byl o gól před svým soupeřem i po odehraných čtyřiceti minutách. I v poslední třetině se dlouhou dobu hrálo bez výraznějších šancí a tím pádem i bez změny skóre. To se měnilo až v 55. minutě, kdy ne příliš dobře rozehranou přesilovku hostí využil Husinecký a vyrovnal na 2:2. Vstřelená branka hosty povzbudila a nastartovala k obratu v utkání. Skóre Piráti otočili v 56. minutě po samostatném úniku, do kterého Fronka vyslal Vildumetz. Vedení 3:2 si již Chomutov pohlídal a nic na něm nezměnila ani závěrečná power play Sokolova.

HC Baník Sokolov – Piráti Chomutov 2:3 (2:1, 00, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Csamangó (Křemen), 17. Vracovský (TS) – 9. Sklenář (Koblížek), 55. Husinecký, 56. Fronk (Vildumetz, Guman)

HC Baník Sokolov: Habal (Novák) – Pulpán, Šedivý, Dorot, Rohan, Bulka, Klejna, Vogel – Vracovský, Kern, Šmajda – Rohan, Kopta, Adámek – Csamangó, Osmík, Křemen – Šlechta, Adámek, Varvařovský
Trenér: Tomáš Mariška