12.8. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Junioři Baníku zvládli odvetu s Chomutovem a slavili vítězství

Junioři Baníku Sokolov sehráli na domácím ledě velmi povedené utkání s Chomutovem, kterému oplatili týden starou porážku 0:3. Výsledek prvního duelu sice vypadá dosti jednoznačně, ale opak je pravdou, neboť se v Chomutově hrál vyrovnaný zápas, ve kterém ale hráči Baníku nedokázali proměňovat své šance.

To však na sokolovském ledě neplatilo. Po bezbrankové první třetině se ve druhém dějství prosadil Teterja a David Šilhan a zdálo se, že domácí pomalu ale jistě dokráčí k vítězství. A když v poslední třetině zvýšil na 3:0 Salva, nikdo o úspěchu Baníku nepochyboval. Jenže hosté nesložili zbraně a dokázali třemi rychlými góly vyrovnat. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém měli domácí dvakrát početní výhodu. Tu druhou zužitkoval nechytatelnou střelou David Šilhan, který tak zajistil svému celku cenné vítězství.

„Odveta se nám povedla náramně a zápas musíme hodnotit velmi pozitivně. Chomutov k nám přijel s týmem, se kterým se budou chtít prosazovat v Lize juniorů, a o to víc nás výhra těší. Hrál se hokej, který se musel líbit i přítomným divákům a je jen velká škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězství v základní hrací době. Do 46. minuty jsme drželi velmi nadějné skóre 3:0, ale během 8 minut Chomutov srovnal. Zápas šel do prodloužení, v němž jsme uspěli. Kluci zápas precizně odmakali a věříme, že si vítězstvím s takto kvalitním soupeřem zvedneme sebevědomí do dalších přípravných a hlavně mistrovských utkání,“ zhodnotil zápas trenér sokolovské juniorky Petr Holejšovský.

HC Baník Sokolov U20 – Piráti Chomutov - 4:3p(0:0, 2:0, 1:3, 1:0)

Branky (asistence): Teterja (Kvasňovský), Šilhan David (Hynek), Salva (bez as.), Šilhan David (Malý) – Žižka (Bečvář), Patočka (Malcovský, Hlaváček), Mišovic (Peksa, Havlík)

Sestavy:

HC Baník Sokolov U20: Novák (30 min. Tomášek), Mlejnek-Krejbich, Hynek-Bachar, Magner-Postl, Malý, Teterja-Kvasňovský-Šuma, Vojáček-Šilhan David-Šilhan Šimon-Habla, Sztolarik, Chromek-Petrák-Salva

Piráti Chomutov U20: Štěrba-Civiš, Hynek-Pokorný, Svoboda-Vaněk, Žižka-Havlík, Malcovský-Kříž, Friš-Mišovic-Peksa, Döring-Bon-Hlaváček, Patočka-Bečvář-Kyncl, Kurnát-Kalvoda-Rakovský.