SN
  • 28:43 Osmík (Csamangó)
  • 41:19 Kopta (Rohan T.)

Baník vybojoval druhou výhru, Regensburg porazil 2:0

Druhé přípravné utkání odehráli hokejisté Baníku Sokolov v německém Regensburgu. Pro domácí Lední medvědy se jednalo o první duel před novou druholigovou sezonou a tak bylo otázkou, v jaké formě i sestavě se představí. Naopak Sokolov jel do Německa posílen čtvrteční výhrou nad karlovarskou Energií a s touhou vrátit soupeři loňskou porážku 5:4 v prodloužení.

Zápas začala obě družstva ve svižném tempu, ale během prvního dějství nebyla k vidění žádná zásadní vyložená šance. Constantin Ontl pálil v páté minutě nad Stuchlíkovu klec a na druhé straně neuspěl Vracovský, který vyzkoušel pozornost Neffina v brance domácích. Na konci první třetiny byl vyloučen hostující Kern, ale domácí nabídnutou přesilovku, kterou rozpůlila přestávka, využít nedokázali.

Druhou třetinu tedy zahájili domácí v početní výhodě, ale branky se diváci nedočkali. Přesilovku si ve 24. minutě zahráli i hokejisté Sokolova, ale ani oni se nedokázali střelecky prosadit. Na první branku se tak čekalo až téměř do poloviny utkání, kdy v prostoru mezi kruhy napřáhl sokolovský Martin Osmík a nedal domácímu gólmanovi šanci. Hosté byli i nadále střelecky aktivnější, ale své vedení navýšit nedokázali. A protože ani ve druhé dvacetiminutovce nedokázal nikdo z domácích střelců překonat Marka Stuchlíka v brance Sokolova, šlo se do šaten za stavu 0:1.

Baníku vyšel skvěle vstup do třetí třetiny. Ve 42. minutě se totiž gólově prosadil Ondřej Kopta, kterému zpoza branky nahrával Tomáš Rohan. Dobrou šanci na zkorigování výsledku měl ve 45. minutě domácí Schütz, který ale zblízka přestřelil sokolovskou branku. Hráči Regensburgu si v dalších minutách vytvářeli mírný tlak, ale hosté pozorně bránili a do gólových šancí soupeře nepouštěli. V 55. minutě šel na trestnou lavici hostující Štěpán Csamangó a domácí dokázali dostat puk za Stuchlíkova záda. Branku jim ale rozhodčí neuznali kvůli faulu na hostujícího gólmana. Oslabení tak Baník přežil bez úhony stejně jako závěrečnou power play Regensburgu a mohl se radovat z druhé výhry v řadě.

EV Regensburg – HC Baník Sokolov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 29. 0smík (Csamangó), 42. Kopta (T. Rohan)

Sestavy:

EV Regensburg: Neffin (Laurikainen) – Giles, Bühler, Weber, Tippmann, Schütz, Demetz, Köttstorfer – Diviš, Schmid, Gajovský – Slezak, Trivino, Moser – Ontl, Grimm, Schmidt – Zeilbeck, Giesl, Angaran
Trenér: Ville Hämäläinen

HC Baník Sokolov: Stuchlík (Novák) – Šedivý, Klejna, Bulka, M. Rohan, Dorot, Krajčík, Vogel – Tomeček, Kern, Vracovský – T. Rohan, Kopta, L. Adámek – Csamangó, Osmík, Křemen – Varvařovský, M. Adámek, Šlechta – Šmajda
Trenér: Tomáš Mariška, Václlav Eismann.