10.8. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Hokejisty Baníku dnes čeká náročný duel v německém Regensburgu

Vítěz loňského ročníku druhé německé ligy, Eisbären Regensburg, bude dnešním soupeřem hokejistů Baníku Sokolov. Pro západočechy se bude jednat o druhé přípravné střetnutí, kdy v tom úvodním porazili tým extraligové Energie Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech.

„Čeká nás další velmi kvalitní soupeř, který má mezinárodně složený tým a hraje ofenzivní hokej. Pro nás to bude opět příležitost vidět naše hráče v kvalitní konkurenci a vyzkoušet další taktické aspekty naší hry,“ říká trenér Baníku Tomáš Mariška.

Trenéři Sokolova Tomáš Mariška a Václav Eismann se po čtvrtečním utkání shodli, že mají ještě hodně věcí ke zlepšení. Největší prostor pro zlepšení je v nestandartních herních situacích, tedy v přesilovkách a oslabeních. Na těch chtějí se svými svěřenci ještě hodně zapracovat.

„Naši hráči v utkání s Karlovými Vary ukázali charakter a týmovost a to je pro nás v této fázi asi nejdůležitější. I dnes se proto budeme primárně soustředit na náš výkon a naši hru. Budeme chtít, aby se v utkání objevovalo co nejvíce věcí z tréninku a hráči ukázali svojí individuální kvalitu a maximální týmový výkon. Těšíme se na mezinárodní konfrontaci a věříme, že navážeme na náš výkon v prvním utkání,“ dodal Tomáš Mariška.

V sestavě na dnešní utkání, které se hraje od 17 hodin v Donau areně, chybí oproti čtvrtku brankář Petr Hamalčík a obránce Lukáš Pulpán. Šanci by tak měl dostat Marek Stuchlík a v obraně Ondřej Dorot s Jakubem Vogelem.

Dnešní sestava:

Brankáři: Stuchlík – Novák

Obránci: Šedivý - Klejna, Rohan M. - Bulka, Krajčík - Dorot, Vogel

Útočníci: Vracovský - Kern - Tomeček, Adámek L. - Kopta - Rohan T., Křemen – Osmík - Csamangó, Varvařovský - Adámek M. - Šlechta, Šmajda