• SN
přípravné zápasy   8.8.2024 - 17.00
HC Energie Karlovy Vary

Baník porazil Energii na nájezdy a novou sezonu zahájil velmi dobrým výkonem

Extraligová Energie byla prvním soupeřem hokejistů Baníku Sokolov v přípravě na nový ročník Maxa ligy. Zápas sice nabídl osm branek, ale o celkovém vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich si vedli lépe domácí, kteří se tak mohli radovat z cenného skalpu.

Začátek zápasu patřil hostujícímu celku, který však ze svého tlaku nic nevytěžil a naprázdno vyšla i jeho úvodní přesilovka. Přesto se ale hráči Karlových Varů radovali ze vstřelené branky jako první, když těsně po skončení druhé přesilovky skóroval Dávid Gríger. Jenže pak se o slovo přihlásil domácí Štěpán Csamangó, který dvěma rychlými góly skóre otočil.

Ve druhé třetině měli opět hosté více ze hry, ale domácí se snažili držet jednobrankový náskok. Ve 27. minutě však tvrdě vypálil Janis Jaks a puk si našel cestu za Hamalčíkova záda. Vyrovnané skóre ale dlouho nevydrželo. Ve 34. minutě poslal hosty do vedení Černoch, ke kterému se šťastně odrazil nastřelený puk a zkušený útočník neměl problém zasunout puk do sokolovské klece. Energie pak již uhájila vedení do konce třetiny a bylo otázkou, co přinese poslední dějství.

To začali domácí skvěle, když po čtrnácti vteřinách vyrovnal Vracovský. Domácím narostla křídla a čtvrtou branku Baníku vstřelil Robert Šlechta. Vedení 4:3 se sokolovskému celku dařilo velmi dlouho bránit, ale dotáhnout zápas do vítězného konce v základní hrací době nedokázal. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny se totiž podruhé prosadil Jiří Černoch, který poslal zápas do prodloužení.

Zajímavý a divácky atraktivní zápas pokračoval i v pětiminutovém prodloužení, kde ale gól nepadl a tak se šlo na samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější domácí, za které si rozhodující branku připsal Štěpán Csamangó, pro kterého to tak byla třetí trefa v zápase.

HC Baník Sokolov – HC Energie Karlovy Vary 5:4 po s. n. (2:1, 0:2, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Csamangó (Rohan, Klejna), 20. Csamangó (Rohan), 41. Vracovský (Kern, Půlpán), 46. Šlechta (Tomeček, Vracovský), rozh. náj. Csamangó – 16. Gríger (Jaks), 27. Jaks (Salsten), 34. Černoch (Reunanen, Procházka), 58. Černoch (Reunanen)

Úvodní sestavy:

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Stuchlík) – Šedivý, Půlpán, Klejna, Rohan M., Bulka, Krajčík, Dorot – Tomeček, Kern, Vracovský, Rohan T., Kopta, Adámek L., Csamangó, Osmík, Křemen, Šlechta, Adámek M., Varvařovský

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Jaks, Mamčics, Šalda, Reunanen, Tureček, Moravec, Plutnar, Rulík – Šik, Ilomäki, Gríger, Kružík, Salsten, Sapoušek, Procházka, Černoch, Kofroň, Koffer, Šír, Redlich.