7.8. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Do Sokolova míří extraligová Energie, Baník čeká první přípravný duel

Ligová sezona se kvapem blíží a hokejisté Baníku Sokolov ve čtvrtek zahájí seriál přípravných duelů. Ten první sehrají na svém zimním stadionu a soupeřem jim bude mužstvo partnerské karlovarské Energie.

Tým Sokolova se v utkání ještě nebude spoléhat na výpomoc partnerského klubu a trenéři Tomáš Mariška s Václavem Eismannem dají šanci všem hráčům, kteří absolvovali letní přípravu.

„Zatím budeme hrát s hráči, které máme momentálně v přípravě. Posily z Karlových Varů přijdou až v další fázi. Nejdříve totiž dostanou šanci hrát za Energii a teprve poté se trenéři rozhodnout, kdo se k nám připojí,“ vysvětluje Tomáš Mariška.

Podobná situace je také v otázce gólmanů. Ve čtvrtek sice proti sobě nastoupí Vladislav Habal s Petrem Hamalčíkem, ale ani zde není definitivně jasno. Trenéři chtějí oba brankáře vidět v akci a rozhodnutí o jejich působišti přijde až v následujících dnech.

„Očekáváme těžký zápas s extraligovým soupeřem, který nás určitě dobře prověří. Stejně jako Energie jdeme do utkání z plného tréninku a budeme chtít vidět, jak se budou naši hráči prezentovat,“ dodal Tomáš Mariška.

Utkání mezi mužstvy HC Baník Sokolov a HC Energie Karlovy Vary se hraje ve čtvrtek od 17 hodin na Zimním stadionu v Sokolově. Brány a pokladna zimního stadionu budou otevřeny o hodinu dříve, tedy od 16 hodin.