18.7. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Do Sokolova přichází útočník, který loňskou sezonu odehrál za mistrovský Vsetín

Kádr sokolovského hokejového týmu rozšířil čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie Jan Kern. Ten v uplynulé sezoně působil ve Vsetíně, se kterým oslavil mistrovský titul a zahrál si i baráž proti Kladnu. V Baníku bude bojovat o svoji šanci prosadit se do extraligových Karlových Varů.

„Dostal jsem nabídku z Energie, která podstatně rozšiřovala hráčský kádr. Zapojil jsem se tam do letní přípravy a po dohodě s trenéry jsem přešel do Sokolova. V Baníku bych měl začít novou sezonu a bude záležet jen na mně, jestli se do extraligy prosadím nebo ne,“ říká Jan Kern, který nedávno dokončil bakalářské studium sportovního managementu.

Talentovaná posila Baníku byla v hledáčku sokolovského trenéra Tomáše Marišky delší dobu. Vedení Baníku jednalo o jeho příchodu již v loňské sezoně, ale tehdy ještě jednání nedopadla.

„Jsme rádi, že v Honzovi získáváme výraznou posilu pro naši ofenzívu. Věříme, že jde o nadstandardního hráče do útoku, který byl hodně bodový a výrazný v juniorských kategoriích i reprezentacích. Má zkušenosti z MS U18 i U20, následně hrál v USHL i NCAA a věříme, že pomůže i našemu týmu ke zvýšení ofenzivní kvality. Jde o mladého perspektivního hráče, který se chce v naší organizaci zlepšovat a ukázat, že své kvality dokáže převést i do velkého, seniorského hokeje,“ uvedl k příchodu Jana Kerna do Sokolova Tomáš Mariška.

Mladý hráč absolvoval s Baníkem již druhou část letní přípravy a od začátku prokazuje velkou pracovitost, touhu zlepšovat se a výborně zapadl mezi sokolovské hráče v kabině. „Věříme, že mu tento přístup vydrží a půjde o oboustranně výhodnou spolupráci,“ dodal kouč Sokolova.

Čtyřiadvacetiletý útočník odehrál v minulé sezoně za Vsetín 62 utkání, ve kterých nasbíral 32 bodů za dvanáct branek a dvacet asistencí. Podmínky v Sokolově si chválí a věří, že se týmu bude dařit.

„Víme, že musíme makat od začátku sezony. Já sám jsem hráč, který chce vyhrávat, jsem pozitivní a na ledě se pokaždé snažím nechat maximum. Ve Vsetíně chodil plný zimák a já věřím, že lidé nám budou chodit fandit i v Sokolově. Hokejové zápasy mají svoji specifickou atmosféru a jsou dobrou šancí potkat se s kamarády, popovídat si a prožít podvečer v dobré náladě,“ uzavírá Jan Kern.