15.7. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Zažil jsem jednu z nejlepších letních příprav, říká odchovanec Baníku Robert Šlechta

Devatenáctiletý útočník Robert Šlechta podepsal na jaře profesionální smlouvu s Baníkem a hned naskočil do letní přípravy prvoligového klubu. Ta byla podle jeho slov velmi náročná, což prý bylo jasné už po příchodu trenéra Václava Eismanna do Sokolova.

„Na náročnou přípravu jsem byl zvyklí z juniorky Karlových Varů, kde Václav Eismann působil. A když před sezonou zamířil do Sokolova, věděl jsem, že stejně tvrdé a náročné to bude i tady. Přípravu jsem si ale užil, bylo to poprvé mezi dospělými a byla to jedna z nejlepších letních příprav, kterou jsem zažil,“ říká Robert Šlechta.

V loňském roce dostal jako junior možnost nakouknout do sokolovského A-týmu a svými výkony si řekl o dvouletý kontrakt. Letos tak odehraje první celou sezonu mezi dospělými. „Zápisné a další nováčkovské věci do klubové pokladny už jsem zaplatil loni, takže mě nic zásadního nečeká,“ žertuje devatenáctiletý útočník, který se na novou ligovou sezonu moc těší.

V baníkovské šatně je podle Roberta Šlechty dobrá parta a každý v týmu má svoji roli a také povinnosti. Ty samozřejmě mladý útočník respektuje a protože mu není lhostejná budoucnost Baníku, chodí ve volném čase pomáhat trenérům sokolovské mládeže, kde motivuje začínající hokejisty svým příběhem založeným na poctivém přístupu k tréninkům a snaze neustále se zlepšovat.

Po náročné letní přípravě si hráči vybrali zaslouženou dovolenou a v nadcházejících dnech je čeká návrat na sokolovský zimák a poslední fáze přípravy na nový soutěžní ročník, který ponese název Maxa liga. „Na zápasy se samozřejmě těším a věřím, že se nám bude dařit. Přál bych si, aby na nás chodilo co nejvíce lidí a měli jsme jejich podporu. Tu potřebujeme v každém utkání a za každého stavu. Tedy ve chvílích, kdy se nám daří, i když se nám nedaří. Chtěl bych, aby lidé chodili na hokej a hokejem se bavili,“ uzavírá Robert Šlechta, který bude na dresu nosit číslo 23.