4.7. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Přál bych si, aby na nás chodila plná hala, říká kapitán Baníku Tomáš Rohan

Náročná letní příprava, dobrá parta a odhodlání porvat se o každý ligový bod. Tak popisuje atmosféru v týmu hokejového Baníku jeden z nejzkušenějších hráčů Sokolova, kapitán Tomáš Rohan. Tým v těchto dnech čerpá zaslouženou dovolenou po náročném desetitýdenním tréninkovém období.

„Letní příprava byla letos velmi náročná. Mohu říci, že rozhodně nejnáročnější za posledních šest nebo sedm let, co jsem v Baníku. Do tréninku se vrátilo běhání a některé tréninky byly opravdu takzvaně na „morál“. Věřím ale, že nám to pomůže, protože moderní hokej je o fyzické připravenosti hráčů a všechno se nedá udělat jen pod činkou v posilovně,“ popisuje kapitán Baníku.

Během přípravy podle něj vznikla v Sokolově dobrá parta, kterou po dovolené doplní hráči s předepsaným individuálním tréninkem. Velkým zpestřením předsezónní přípravy byla možnost využívat ledovou plochu v karlovarské KV Areně.

„Pohledy na toho téma jsou různé. Někdo to má rád i s bruslením, někdo by raději celou přípravu odběhal. Mě osobně to vyhovovalo a myslím si, že po dovolené budeme mít jednodušší přechod na ledovou plochu a věřím, že budeme zase o kousek lepší,“ pokračuje Tomáš Rohan, který přiznal, že nemá ve velké oblibě přátelské přípravné zápasy a raději hraje ty soutěžní, kde jde o body a postavení v tabulce.

To ale nebylo z pohledu Baníku v posledních sezonách úplně ideální a tým nepostoupil do vyřazovacích bojů. Kapitán k tomu říká: „Víme to a do nové sezony jdeme s jednoznačným cílem, postoupit minimálně do předkola play off Maxa ligy. Mohu za kluky slíbit, že na ledě necháme všechno a budeme do poslední chvíle bojovat o každý bod. Přáli bychom si ale, aby nám přišli pomoci fanoušci. Někteří z nás vzpomínají na postupovou sezonu, kdy například na Bílinu přišlo přes tisíc lidí. Byli bychom rádi, kdyby zase chodila plná hala, lidé nám fandili a byli tím pověstným šestým hráčem našeho týmu.“