28.6. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Nejlepší žáci hokejových tříd dostali k vysvědčení dárek

Trenéři mládeže HC Baník Sokolov se zúčastnili slavnostního předávání vysvědčení v partnerské hokejové škole ZŠ Běžecká. Tam zavítali mezi žáky hokejových tříd, kde v první řadě poděkovali třídním učitelkám a asistentkám za výbornou práci s dětmi a jejich podporu nejen ve vzdělávání, ale také ve sportu.

„Pro děti jsme připravili speciální překvapení, kdy vedoucí trenér projektu hokejových tříd Pavel Hubáček ve spolupráci s kapitánem „A“ týmu Tomášem Rohanem předali v každé z našich hokejových tříd hokejku pro nejlepšího žáka. Nejlepší žáky přitom vybíraly přímo třídní učitelky. Novou hokejku dostali i žáci, kteří udělali během školního roku největší pokrok na ledě,“ říká trenér mládeže Baníku Sokolov Ivan Říha.

Zmíněný vedoucí projektu hokejových tříd Pavel Hubáček zdůraznil, že vedení sokolovského klubu propaguje myšlenku spojení hokeje a školy, protože předpokládá, že se z této dobré spolupráce dají čerpat velké výhody.

„Našimi aktivitami ukazujeme a potvrzujeme rodičům i samotným dětem, že na škole a vzdělání nám opravdu záleží. Školu navštěvujeme nejen o vysvědčení, ale každý měsíc školního roku. Výsledky žáků konzultujeme s učiteli a snažíme se aktivně spolupracovat. Děti tak moc dobře ví, že i pro hokejové trenéry je důležité, jak plní svoje povinnosti ve škole,“ doplňuje Pavel Hubáček a dodává: „Největší odměnou naší dlouhodobé práce a celého projektu hokejových tříd je neustále narůstající zájem a počet dětí i rodičů. Několik dalších dětí se chystá od nového školního roku do rozběhnuté druhé třídy a prvňáčci nastupují v dosud rekordním počtu. A to nás naplňuje elánem a energií do další práce s mládeží.“

Odměnění žáci:

1. B (hokejová třída)