22.6. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Do Engadinu vyrazili i dorostenci Baníku

Letní příprava dorostenců hokejového Baníku Sokolov vyvrcholila společným soustředěním v apartmánech Engadin na Božím Daru. Soustředění se zúčastnilo dvacet hráčů a celý realizační tým. Cílem bylo stmelení party a dokončení naplánovaného tréninkového bloku pro sezonu 2024/2025.

.V rámci soustředění byl dostatek času i na regeneraci ve wellness rehabilitačním středisku Engadin. „Kluci celé soustředění odmakali naplno a předepsané tréninkové dávky splnili. Celá letní příprava měla velmi kvalitní proces, který probíhal v posilovně pod vedením kondičního trenéra Jana Botoše a zbytek tréninkových dávek pak v tělocvičně ZŠ, na atletickém oválu nebo na oblíbených „kopečcích,“ říká vedoucí týmu dorostu Herbert Kursa.

Součástí přípravy byly i tréninky na ledové ploše v karlovarské KV Areně, které vedl hlavní trenér Petr Nekvinda a jeho asistent Tomáš Kvapil.

„Přípravné období pomalu spěje ke svému konci a je třeba všem hráčům za nasazení a přístup k tréninkovému procesu poděkovat. Některým klukům se sice nevyhnuly nemoci nebo zranění, ale celá letní příprava splnila svůj cíl. Poslední týden ještě proběhnou tradiční kondiční testy, kterými letní přípravné období ukončíme,“ dodal hlavní kouč dorostu Baníku Petr Nekvinda, který také poděkoval vedení mládeže HC Baník Sokolov a majitelům apartmánu Engadin za možnost uspořádat tréninkový kemp na Božím Daru.

Foto ze soustředění zde: