19.6. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Jak to vzniklo a proč Baničtí rytíři

Hokejový klub Baník Sokolov v minulých dnech uvedl vizuál nové kampaně, která nese název Baničtí rytíři. Mnozí z fanoušků pochopili, že se autoři inspirovali legendou o rytířích, kteří spí v hoře Blaník, a když bude s českým národem nejhůř, probudí se a přijdou ho zachránit.

„Vzhledem k ne příliš úspěšným předchozím ročníkům, kdy se nám nepodařilo postoupit do vyřazovacích bojů, jsme chtěli dát nový impuls v podobě této kampaně, která bude probíhat po celou sezonu,“ vysvětluje ředitel sokolovského klubu Luděk Beran a upozorňuje, že se nejedná o změnu názvu klubu, ale pouze o vizuální marketinkovou kampaň.

Cílem této aktivity, která vznikala na zimním stadionu v zapůjčené zbroji Spolku šermířů Savioli, je zvýšit zájem o sokolovský hokej mezi fanoušky, veřejností a sponzory. Je třeba si uvědomit, že Baník hraje první ligu s velmi nízkým rozpočtem a proto každý sponzorský dar a každá zakoupená permanentka pomáhá.

„Vedle názvu Baničtí rytíři je součástí vizuálu také slogan „Díky, že s námi bojujete za Baník“ Podpořit v boji nás mohou úplně všichni, ať už povzbuzováním na zápasech, aktivitou na sociálních sítích, sponzorskými smlouvami, nebo nákupem permanentky, která se letos obzvlášť hodí jako osobní i firemní dárek, nebo jako zaměstnanecký benefit pro týmy i těch nejmenších firem v našem regionu,“doplňuje ředitel klubu.

Permanentní vstupenka má letos mnoho výhod. Její součástí je plakát Baničtí rytíři, který je samostatně neprodejný. Ke každé permanentce dále patří i dva vouchery do Aquafora Františkovy Lázně.

„Lákadlem může být i pravidelné losování o vstupenky na domácí zápasy HC Energie Karlovy Vary, kde do slosování zařadíme pouze majitele permanentek, a novinkou bude přestávkové střílení na branku o narůstající finanční jackpot. I tady budou mít majitelé permanentních vstupenek svá jistá místa,“ vyjmenovává výhody Luděk Beran a dodává, že jednoznačným cílem A-mužstva Baníku Sokolov pro novou sezonu je postup do vyřazovacích bojů první ligy.