18.6. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Budoucí prvňáčci vyrazili s hokejovými trenéry na statek Bernard

Trenéři a vedení hokejového Baníku Sokolov řadí práci s mládeží mezi jednu ze svých nejvyšších priorit. Ve městě vznikl úspěšný projekt hokejových tříd, do kterého se hlásí stále více dětí. A právě pro ty předškolní má klub připravený bohatý a různorodý program.

„Chceme, aby děti navázaly kamarádské vztahy ještě předtím, než usednou do školních lavic. A proto už i s těmi nejmenšími podnikáme mnoho aktivit mimo zimní stadion a ledovou plochu,“ říká trenér mládeže Baníku Pavel Hubáček a zmiňuje nedávný výlet nejmenších hráčů přípravky na statek Bernard.

Cesta od zimního stadionu byla zpestřena různými hrami a výzvami, které děti dovedly až na zmíněný Bernard. Tam na děti čekaly další aktivity v podobě výroby mýdel, svíček a ražby mincí. Všichni si tak kromě důležitého společně stráveného času odnesli i řadu těchto ručně vyrobených suvenýrů.

„Každý rok při náborových akcích rodičům slibujeme, že z dětí vytvoříme skvělou partu kamarádů ještě před nástupem do první třídy. Chceme jim tak ulehčit první velký krok v jejich životě, kterým určitě nástup do první třídy je. Jsme rádi, že se počet dětí i rodičů se zájmem o hokejový Baník neustále zvyšuje a jsme si vědomi odpovědnosti dodržet vše, co jsme slíbili,“ pokračuje dále trenér mládeže. Ten na závěr poděkoval paní Mannertové, která děti provedla celou výrobou mýdel a svíček a do hokejové šatny přípravky vyrobila krásnou svíčku, kterou si děti vystavily jako vzpomínku na krásný zážitek ze statku Bernard.