24.5. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Kamarádi z hokejové přípravky se potkají i ve školních lavicích

Unikátní projekt hokejových tříd je jedním z mnoha mládežnických projektů Baníku Sokolov. Ten se snaží vést děti nejen ke sportu, ale důraz klade i na kamarádství, poctivost, fair play, slušnost a hlavně týmovost.

A právě jednou z týmových akcí určených nejmenším sokolovským hokejistům byl výlet do chomutovského Zooparku. Tam vyrazily děti z předškolní přípravky, které tak s předstihem poznávají své budoucí spolužáky i jinde, než na zimním stadionu.

„Jako klub si zakládáme na skvělé práci s mládeží a jednou z jejích součástí je projekt hokejových tříd. Ten je v našem podání unikátní a umožňuje nám kvalitně pracovat s dětmi už v přípravce a následně v prvních, druhých a dalších třídách základní školy,“ vysvětluje trenér mládeže Baníku Sokolov Pavel Hubáček.

Management i trenéři sokolovského hokejového klubu se snaží dětem vytvářet pestrý program a o děti se v maximální možné postarat i mimo ledovou plochu a areál zimního stadionu.

„Tentokrát jsme zvolili výlet do chomutovské zoo. Cílem bylo udělat z dětí dobrou partu ještě před nástupem do první třídy. Chceme, aby z nich byli v první řadě kamarádi a parťáci a pak také samozřejmě spoluhráči,“ doplňuje trenér mládeže Baníku, který poděkoval vedení chomutovského Zooparku za soukromé svezení zoovláčkem a další vstřícné kroky, které umožnily dětem strávit v areálu pěkný den.