15.5. 2024 | Klub | Roman Kořinek
Vracím se tam, kde to mám rád, říká nový generální manažer Baníku Sokolov

Zpět na sokolovský zimní stadion se vrací Martin Štěpánek, který bude v nadcházející sezoně působit jako generální manažer klubu. Jeho hlavním cílem je zviditelnit prvoligový klub v regionu a ještě více vylepšit vztahy s partnerskou karlovarskou Energií.

„Mnozí lidé možná netuší, že jsem v dresu Baníku prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do staršího dorostu. Mými spoluhráči byli Tomáš Vokoun, Radek Duda, David Hruška, Václav Benák nebo Václav Eismann. Prožil jsem na sokolovském zimním stadionu mnoho krásných let a dalo by se říci, že se vracím tam, kde jsem to měl a stále mám moc rád,“ říká Martin Štěpánek a připomíná, že tehdejší tým Sokolova vedl nynější kouč českého národního týmu Radim Rulík.

Martin Štěpánek musel hokejovou kariéru ukončit kvůli zranění při letní přípravě v Písku, kterou tam absolvoval během roční základní vojenské služby. Hokejové dění ale Martin Štěpánek nikdy nepřestal sledovat a naopak se rozhodl Baníku finančně pomoci.

„To jsem již viděl, že se v klubu angažují moji další spoluhráči z mládí, Václav Dobřemysl a Čeněk Sopr. Tým navíc začal stoupat do vyšších pater, proto jsme se jako firma s rodinným zastoupením za SUAS rozhodli vstoupit do klubu majetkově,“ pokračuje dále nový generální manažer Baníku.

Detailní informace o dění v sokolovském klubu získával Martin Štěpánek celou uplynulou sezonu, kdy se mimo jiné seznámil i s novými majiteli karlovarské Energie. A právě narovnání nebo výrazné zlepšení vztahů se sousedním extraligovým klubem je jednou z jeho priorit.

„Vedle spolupráce s karlovarskou Energií chci navázat na práci svých předchůdců a pracovat na zlepšení výsledků v následující sezoně. Věřím, že se nám podaří udělat na Baníku dobrý tým a vyřazovací boje nám příští rok neuniknou,“ uzavírá Martin Štěpánek.