5.5. 2024 | Klub | Roman Kořinek
Generálním manažerem Baníku Sokolov se stal Martin Štěpánek

Hokejový Baník Sokolov mění před novou sezonou klubové vedení. Po změnách v hráčském i realizačním týmu přichází výměna i na postu generálního manažera. Podle jednatele klubu Václava Dobřemysla je to logický krok po výsledkově nevydařených sezonách.

„Na pozici generálního manažera nebude od nové sezony pokračovat David Soukup. Nahradí ho Martin Štěpánek. Na pozici výkonného ředitele klubu bude působit Luděk Beran. Jednatelé zůstávají a vlastnická struktura klubu se rovněž nemění,“ vysvětluje jednatel klubu s tím, že David Soukup se zapojí do řízení mládeže a nadále zůstává členem dozorčí rady HC Baník Sokolov, s.r.o.

Hlavním důvodem změny ve vedení klubu je snaha přinést do klubu nový impuls, který mimo jiné pomůže lépe nastavit spolupráci s partnery. Dalším důležitým faktem je snaha o nastavení prezenčního řízení klubu, tedy řízení, kdy bude management více přítomen na zimním stadionu a bude více integrován do řízení dalších úseků.

„Pro změny byla jednomyslná podpora na úrovni vlastníků, což považuji za velmi důležité. Dalším důležitým signálem je připravenost vlastníků klubu k podpoře jeho dalšího rozvoje. Pro upřesnění ještě dodávám, že výše popsané změny v řízení se týkají pouze společnosti HC Baník Sokolov, s.r.o. Mládeže a tedy spolku se změny netýkají,“ doplnil Václav Dobřemysl.

Nově jmenovaný výkonný ředitel klubu Luděk Beran si váží důvěry vedení klubu a pozici vnímá jako velký závazek nejen k majitelům klubu, ale i hráčům a fanouškům. „Budeme pokračovat v tom, co bylo dobře nastaveno, a víme, co musíme zlepšit. Změny mají vést k lepším výsledkům klubu a větší spokojenosti fanoušků. Mohu všechny ujistit, že pro to uděláme maximum,“ uzavřel Luděk Beran.