Baník uspořádal další workshop pro děti a rodiče
Další velkou akci má za sebou HC Baník Sokolov. Ve čtvrtek uspořádal workshop za účasti významných hostů z hokejového prostředí.
HC Baník Sokolov uspořádal další velkou akci v budově Městského domu kultury. Vše začalo před lety velkým seminářem pro trenéry, kdy hlavním přednášejícím byl trenér Filip Pešán. Vloni pak započala tradice workshopu, které jsou určeny především pro rodiče a hráče HC Baník Sokolov. Workshopy jsou otevřeny však i partnerům a široké veřejnosti. V loňském roce byli hosty Karel Mlejnek, Radek Duda, Jiří Ticháček či Martin Pospíchal.
Letos pak skvělý moderátor David Forst uvítal na pódiu Městského divadla Petra Holejšovského, Tomáše Marišku, Martina Sobotku, Radima Rulíka, Adama Rulíka, Daniela Přibyla a Zuzanu Pšenákovou. Téma letošního workshopu bylo „Sportovec v běžném životě“.
Šéftrenér Petr Holejšovský zhodnotil uplynulou sezonu, představil plány do budoucnosti i zdůvodnil, proč Baník přistoupil k navýšení počtu profesionálních trenérů. Cílů má Baník v mládeži více než dost, ale ten hlavní je sice dlouhodobý, ale velmi významný. Baník chce totiž v budoucnosti patřit mezi špičku napříč mládeží v republice.
Následně na podium vkročili noví trenéři hokejového A-týmu Baníku Tomáš Mariška a Martin Sobotka. Oba odpovídali na dotazy moderátora, které se týkali jejich minulosti, ale také studia či přístupu k hokeji a sportu obecně. Oba trenéři se pak také rozpovídali o tom, jací byli jejich slavní svěřenci, ať už Martin Nečas či Martin Kaut v případě Martina Sobotky nebo hráči, kteří prošli karlovarskou juniorkou v ruské MHL a dostali se až do reprezentace. Jejich trenérem totiž byl Tomáš Mariška, který vedl také například i Jiřího Kulicha.
Dalšími vystupujícími byli otec a syn Rulíkové. Pozvání totiž přijal trenér reprezentace do dvaceti let a jeden z nejlepších trenérů v republice Radim Rulík. Toho doprovázel na podium Adam Rulík, obránce A-týmu Baníku, který v Sokolově začne již devátou sezonu a v poslední době se začíná prosazovat i do extraligy. Většinu obecenstva možná následně překvapilo, že Radim Rulík nikdy do kariéry svého syna nezasahoval, nechal ho dělat ho hokej po svém a rady vždy přišly až poté, co o ně syn požádal. Naopak ale oba přítomní zdůraznili, jak je pro hokejistu důležité i vzdělání. Rozhovor s touto dvojicí byl velmi uvolněný, ale zároveň pro mnohé rodiče i poučný. Radim Rulík sám zdůraznil, že hokej je především vášeň, kterou by rodiče neměli svým potomkům znechutit nepřiměřeným tlakem.
Dalším hostem měl být původně Lukáš Mensator. Ten však kvůli povinnostem u mládežnické reprezentace nemohl dorazit, a tak na poslední chvíli se Baník obrátil na Daniela Přibyla, který ochotně pozvánku přijal. Téma nemohlo být jiné. Návrat do hokeje po vážném zranění. Dan svým příběhem dokázal, že vůle, trpělivost a disciplína stojí za tím, aby si sportovec šel za svým cílem překážkám navzdory. Velmi poutavé vyprávění hokejisty, bývalého reprezentanta, který se do profesionálního hokeje vrátil v dresu Baníku, až bralo dech. Každý účastník semináře opravdu musel smeknout pomyslný klobouk nad tím, co Dan musel absolvovat a jak se musel se vším popasovat. Za vším však stojí také charakter hráče a podpora jeho nejbližších.
Poslední část semináře patřila Zuzaně Pšenákové, slovenské sportovní psycholožce a mentální koučce. Ta v loňské sezoně začala spolupracovat s Baníkem na úrovni A-týmu, ale i s trenéry mládeže. Zuzana se snažila účastníkům workshopu předat informaci, že největším darem pro rodiče je spokojené dítě. Nastínila i možnosti, jak z tréninku do zápasů přenést pozitivní věci. A že nikdo by se neměl bát udělat chybu.
Následně byl prostor také pro dotazy obecenstva, kterých nakonec bylo poměrně dost. Chybět nemohla ani autogramiáda. Akce byla celkově velmi zdařilá, což potvrdili i přítomné osobnosti v hledišti. Všichni hosté se shodli, že hlavní pro všechny hokejisty by měla být škola, radost ze svého sportu a podpora svých rodičů. Věříme, že v dalším roce uspořádáme opět přínosný workshop, a ještě s větší účastí rodičů.