18.9. 2020 | Projekty | Tomáš Stehlík
V Sokolově proběhl trenérský seminář

Na sokolovském zimním stadionu proběhl v úterý 15. září trenérský seminář zaměřený na téma bruslení. Hlavní postavou semináře byl Mgr. Jiří Bermann, který je manažerem mládeže libereckých Bílých Tygrů a má v klubu na starost právě bruslení od mládeže až po A-tým Liberce.

Bruslení je dnes v hokeji alfou a omegou. Na tom se shodli všichni, kteří se trenérského semináře zúčastnili. Liberecký lektor zdůraznil především to, že trénink dětí a moderní trendy, to je úplně něco jiného. Do Sokolova pan Bermann přivezl přednášku zaměřenou na techniku bruslení napříč všemi kategoriemi. „Děti je potřeba učit základy, na kterých se pak dá stavět v žákovských kategoriích, v dorostu a juniorech, pak také v mužích," vysvětlovat Bermann a pokračoval: „To, co u dětí musí být a musí se učit, to už pak u chlapů funguje úplně jinak."

O seminář byl mezi trenéry velký zájem. Kapacita třiceti míst byla zarezervována během dvou týdnů od zveřejnění termínu. Trenér Bermann teoretický výklad doplňoval svými praktickými zkušenostmi. Vrcholem semináře byl přesun na led, kde si každý z účastníků mohl vyzkoušet a probrat jednotlivé detaily v bruslení s lektorem. „Seminář nás v klubu hodně obohatil, dal nám nové informace ke způsobu trénování bruslení a zapojení do herních situací," pochvaloval si Marek Brzobohatý, trenér baníkovské mládeže.

Hostem, který rozhodně měl co říct, byl také Michal Broš. Bývalý dlouholetý elitní útočník a kapitán Sparty Praha, který hrál i finskou ligu za Kärpät Oulu a zahrál si dvakrát na mistrovství světa, je dnes skills koučem v Mladé Boleslavi. „Tento seminář mě hodně zajímal. Jiří Bermann a Liberec, čekal jsem, co nového se dozvím o této oblasti. Ty trendy se každý rok mění, spousta věcí se dělá jinak než dřív. Každý rok je možné objevit něco nového v oblasti, které se věnuji, proto jsem přijel," prozradil Broš a dodal: „Mám svou hlavu a rád zkoumám vše svým pohledem, ale tady jsem se vším souhlasil. Hodnotím seminář velmi pozitivně. Odnesl jsem si pár nových myšlenek a nápadů do své práce. Cesta sem byla dlouhá, ale stálo to za to."

A jak si odpoledne v Sokolově pochvaloval sám lektor? "Moc se mi líbí zimák, jak je to tady teď opravené. Je vidět, že ten klub tady hokejem žije. Nadchli mě trenéři, kteří nejen poslouchali, ale nebáli se ptát, šlo vidět, že měli zájem a to je to nejlepší."