30.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Baník ulovil zkušeného útočníka Ondřeje Koptu, který hrál francouzskou nejvyšší soutěž

Velkou posilu do ofenzivy získal sokolovský Baník Sokolov. S týmem podepsal smlouvu devětadvacetiletý útočník Ondřej Kopta, který v uplynulých pěti sezonách oblékal dres francouzského Nice, účastníka tamní nejvyšší hokejové soutěže.

„Ondru jsme delší dobu sledovali a jsem rád, že se nám podařilo se s ním domluvit na spolupráci. Ondra ukázal velkou chuť hrát za náš klub a to byla také velmi podstatná součást našeho rozhodování. Nejvyšší francouzská liga je velmi kvalitní a rychlá soutěž a i tam dokázal být Ondra produktivní, což doufáme, že si přenese i do následující sezony u nás,“ říká trenér Baníku Tomáš Mariška a pokračuje: „Je to silový a soubojový hráč, který je velmi platný v předbrankových prostorech na obou stranách hřiště. Těchto hráčů jsme měli v předchozí sezoně málo a trochu to naší hře chybělo. Ondřej je ve velmi dobrém hokejovém věku a pochází ze západočeského regionu. Věřím, že se zařadí mezi lídry naší ofenzívy a pomůže nám k lepším výsledkům v další náročné sezoně.“

Ačkoliv měl Ondřej Kopta nabídku na pokračování v Nice a zájem o jeho služby měly i jiné kluby, jednání sokolovských trenérů zvítězilo.

„Myslím, že Sokolov představil nejlepší koncepci a vnímám svoje působení na západě Čech jako nejperspektivnější,“ řekl k podpisu smlouvy s Baníkem zkušený útočník.

O francouzské lize si myslí, že první tři čtyři celky nejvyšší soutěže by se v české extralize neztratily. Ostatní celky jsou podle jeho názoru srovnatelné právě s kvalitou ligy první. „Ve Francii se více bruslí a méně hraje do těla. V soutěži totiž nepůsobí tolik Kanaďanů, jako v jiných zemích a proto je styl hry svým způsobem specifický,“ vysvětluje devětadvacetiletá posila Baníku.

Ze šatny současného kádru Sokolova zná Tomáše Vracovského, se kterým hrál za pražskou Slavii. S ostatními hráči se seznámí během právě probíhající letní přípravy, která je v Čechách jiná než ve Francii. „Tam se hráči připravují sami a musejí na začátku sezony přijít v co nejlepší formě. U nás se trénuje jinak a hlavně společně. Každopádně se na kluky do šatny těším a věřím, že nás postup minimálně do předkola play off v nové sezoně nemine,“ dodal Ondřej Kopta.